McIlroy odtajnil, kde všude bude po restartu PGA Tour hrát

Rory McIlroy

Nejen golfoví fanoušci, ale i hráči se samozřejmě těší na restart PGA Tour, který nastane 11. června turnaje Charles Schwab Challenge. V Colonialu u něho nebude chybět ani první hráč světa Rory McIlroy, který v rozhovoru pro Golf Channel odtajnil i své další plány.

McIlroy se fanouškům ukáže už v tomto týdnu, když se v neděli zúčastní na Floridě exhibice Driving Relief. Společně s Dustinem Johnsonem vyzve Rickieho Fowlera s Matthew Wolffem a vy budete moci jejich souboj sledovat živě na Golf Channelu. A třeba si na něj i vsadit.

To ale půjde především o to pobavit hladové golfové diváky u televizních obrazovek a také přispět na dobrou věc. V Colonialu už se ale bude po třech dlouhých měsících jednat o klasický turnaj PGA Tour.

"Nemohu mluvit za všechny, ale já osobně chci být zpět a hrát. Mým plánem je tak hrát všechny tři prví turnaje. Myslím, že bude fajn být zpět a hrát," nezastírá McIlroy, že už ho pořádně svrbí ruce.

Kromě turnaje v Colonialu se tak zúčastní s určitostí také RBC Heritage v dalším týdnu (18.-21. června) a Travelers Championship (25.-28. června).

V klasické sezoně, kterou by nepostihla pandemie koronaviru COVID-19, by přitom rodák ze severoirského Holywoodu na těchto turnajích nejspíše chyběl. V Colonialu bude hrát letos vůbec poprvé v kariéře a na RBC Heritage se zatím představil jedinkrát a to už v roce 2009.

Jen Travelers Championship už v minulosti několikrát navštívil, když na hřišti TPC River Highlands skončil v roce 2017 dělený sedmnáctý a o rok později ještě o pět příček lépe. Letos bude jedním z hlavních favoritů.

Nejen on se přitom bude muset vyrovnat s novým nastavením turnajů, které se budou řídit obsáhlým zdravotním plánem. Ten má za cíl zamezit tomu, aby se na turnajích zamezilo případnému šíření koronaviru.

"Samozřejmě, že musíme udělat veškerá opatření k tomu, abychom mohli znovu pořádat akce na našem okruhu. Myslím, že PGA Tour připravila velmi komplexní plán. Pokud se jim ho podaří naplnit, nevidím důvod, proč bychom 11. června nemohli začít," myslí si McIlroy a dodává: "Pokud tomu tak bude, budu připraven jet do Fort Worthu."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení