McIlroy se pustil do Trumpa za chování během pandemie

Rory McIlroy

Před třemi lety musel čelit kritice za to, že si s Donaldem Trumpem dal partičku golfu. Teď Rory McIlroy ukázal, že příliš velkým kamarádem s americkým prezidentem není. Otevřeně ho totiž zkritizoval za jeho chování a jednání během pandemie koronaviru COVID-19.

McIlroy se o nejmocnějším muži světa rozpovídal pro poslední vydání podcastu McKellar Journal. A i když v úvodu měl pro Trumpa určitá slova chvály, nakonec se k němu vyjádřil velmi negativně.

A to má Trump mezi golfisty často spíše podporu.

"Něco v sobě má. Kdyby tomu tak nebylo, tak by neseděl v Bílém domě, nebo ne? Ať už je to cokoliv, jakýkoliv X-factor, charisma, nebo nevím, jak to chcete nazvat... K většině lidí, které během dne potkal, byl srdečný. Byl k nim milý, příjemný. Tak jsem ho já poznal," vzpomínal McIlroy na golfovou rundu, kterou si s Trumpem střihl v roce 2017 na Floridě.

Z té si podle vlastních slov odnesl jen to nejlepší, ale to podle něho nic víc neznamená: "Mohu říci, že jsem si ten den s ním užil. To ale neznamená, že souhlasím se vším, nebo s čímkoliv, co říká."

Trumpovy výroky a chování z posledních měsíců se naopak McIlroyovi vůbec nelíbí. Ať už se bavíme o zlehčování pandemie koronaviru, výrocích o aplikaci Sava nemocným injekčními stříkačkami nebo celkový postoj k současné situaci, kterou Trump často využíval k boji se svými odpůrci.

"Jsme momentálně uprostřed něčeho, co je opravdu závažné. Fakta, že se to snažil zpolitizovat, dělat si z toho kampaň, jsou stejně jako prohlášení o nejvíce testech na světě, jako by se jednalo o nějaký závod, otřesná. Tak by se lídr chovat neměl," myslí si McIlroy, který dlouhodobě žije v USA.

A jak by se podle něho měl v těchto chvílích prezident Spojených států amerických chovat? "Musíte ukázat určitou míru diplomacie, a tu si myslím, že on neukázal. A to hlavně v tomto období."

Svými posledními výroky McIlroy nejspíše rozhodl o tom, že už v budoucnu nebude muset svým fanouškům vysvětlovat, proč s Trumpem vyrazil na golf. On sám o to ale prý už nyní ani nestojí.

"Nevím, jestli si se mnou ještě bude chtít zahrát, po tom, co jsem řekl. Je to ale na mě, říci ne. Protože kdybych řekl ne, nebyl bych pak pod palbou... Takže bych to asi sám nechtěl," dodal nejlepší hráč světa.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení