Rozhodla poslední rána McIlroye. Kolik se vybralo peněz?

celá fotogalerie (20) » Rory McIlroy

Po více jak dvou měsících si mohli golfoví fanoušci užívat živého televizního přenosu, během kterého předváděli své umění nejlepší golfisté světa. V rámci exhibice Driving Relief pak na Floridě zvítězil favorizovaný tým Roryho McIlroye s Dustinem Johnsonem.

Sice se zatím jednalo "pouze" o exhibici na dobrou věc, ale i ta je předzvěstí návratu golfu k relativnímu normálu, alespoň toho na PGA Tour. Ta by se měla restartovat už 11. června turnajem Charles Schwab Challenge.

Nejen ten se bude hrát bez diváků a to samé platilo pro souboj v Seminole Golf Clubu. Po hřišti se kromě čtyř vybraných hráčů pohybovali pouze nejnutnější zaměstnanci televizního štábu, přesto to byla skvělá podívaná.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (20)

Tu si mohli díky Golf Channelu vychutnat i čeští sportovní fanoušci, kteří v úvodu sledovali, jak si nepatrný náskok vytvořili McIlroy s Johnsonem.

Každý tým začínal s půl milionem dolarů na kontě, které postupně rozšiřoval díky vyhraným jamkám nebo vloženým soutěžím.

Karta se však začala postupem času, především díky báječně hrajícímu Rickiemu Fowlerovi, obracet. Matthew Wolff navíc udivoval dalekonosnými drivy a outsideři se na druhé devítce dostali do vedení, které drželi až do poslední rány. Ta ale patřila McIlroyovi a rozhodla o všem.

Posledních šest jamek totiž nenašlo vítěze, což v banku nakumulovalo částku 1,1 milionu dolarů. Hráči v rámci rozstřelu vyrazili na sedmnáctku, kde si to rozdali v soutěži Nearest to the pin.

Do výhody dostal svůj tým Wolff, který poslal svůj míček na green, což se Fowlerovi ani následně Johnsonovi nepodařilo. Vše měl v rukách McIlroy, který ukázal, proč je aktuálně nejlepší hráč světa.

"Je to sice jen 120 yardů, ale byla to těžká rána. Bylo dobré vidět, že přistála na greenu a skončila tam, protože na těchto greenech v Seminole umí míček dělat vtipné věci," řekl po dohrání McIlroy.

Ten nakonec přispěl s Johnsonem částkou 1,85 milionu dolarů pro nadaci American Nurses Foundation, zatímco Fowler s Wolffem uhráli pro CDC Foundation "jen" 1,15 milionu dolarů.

Celkem se pak vybralo neuvěřitelných 5 503 959 dolarů!

"Bylo to skvělé. Bylo fajn být opět zpátky na hřišti a vrátit se alespoň trochu k normálu," přiznal McIlroy, jehož slova potvrdil i jeho parťák DJ: "Je neskutečné, co se nám povedlo. Samozřejmě, že je velmi příjemné být součástí něčeho podobného. A také být zpátky a hrát golf, trochu si zasoutěžit... Bylo to hodně zábavné."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení