Šampionku z Albatrossu štve mužská exhibice, chyběly jí ženy

Melissa Reid

Po více jak dvou měsících si mohli v neděli golfoví fanoušci užívat přímý přenos ze souboje těch nejlepších hráčů na světě. Exhibice Driving Relief ale nepotěšila všechny, když profesionálka Melissa Reid se dokonce rozhodla akci zkritizovat. Chyběly jí na ní totiž ženy.

Akce PGA Tour se zúčastnili Rory McIlroy s Dustinem Johnsonem, kteří nakonec díky poslední Roryho ráně přeci jen porazili Rickieho Fowlera s Mattem Wolffem. Bavili se jak hráči, tak diváci u televizních obrazovek.

Podle všeho ne však všichni.

Velké zklamání převládá třeba u Melissy Reid, šestinásobné šampionky Ladies European Tour a dnes hráčky LPGA. Ta považuje akci za nevyužitou příležitost ukázat golf jako rovnocenný sport mužů a žen.

"Vím, že právě teď prožívá většina lidí těžké období, a tak mohu mluvit pouze za tu část světa, do které patřím. A opět jsme dnes ukázali nerovnost mezi mužským a ženským golfem," píše šampionka Raiffeisenbank Prague Golf Masters z roku 2012 v úvodu svého Tweetu.

Podle 32leté Angličanky měla celá akce vypadat úplně jinak: "Dnes jsme mohli ukázat, že golf není pouze mužský golf. Golf tak opět nevyužil příležitost reprezentovat rovnost (obou pohlaví)."

"Hrozně ráda bych sledovala ženské sportovkyně/golfistky, jak jsou pozvány a ukáží naši krásnou hru, stejně jako tito neskuteční golfisté," dodala naštvaná Reid, aktuálně 98. hráčka světa.

Jak se dalo čekat u jejího příspěvku vznikla vášnivá debata, do které se rodačka z Derby ještě několikrát zapojila, když především obhajovala svůj názor před těmi, kteří ji za její postoj kritizovali.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení