Hrát první turnaje PGA Tour se mi nevyplatí, lituje Westwood

Lee Westwood

Nejlepší golfisté světa už se nemohou dočkat, až se v polovině června restartuje PGA Tour. Někteří u toho ale budou chybět, přestože jinak by neváhali a hráli. Cestovní omezení, které ale nyní po světě platí, je minimálně na úvodní turnaje nepustí. Je mezi nimi i Lee Westwood.

Ten si možnost startu na akcích Charles Schwab Challenge a RBC Heritage, kterými se zámořský okruh v červnu opět nastartuje, vybojoval díky svému letošnímu triumfu na Abu Dhabi HSBC Championship.

Díky němu se totiž vrátil do elitní padesátky světového pořadí, což je jedna z kategorií pro oba prestižní turnaje. Westy je ale nevyužije a raději bude doma v Anglii. Na vině jsou opatření kvůli pandemii koronaviru COVID-19.

"V současné době je hrát nebudu. Musel bych odjet o dva týdny dříve kvůli karanténě, poté odehrát dva turnaje a poté se vrátit zpět do karantény," popisuje Westwood, co by musel kvůli tomu podstoupit.

A to nehodlá: "Bylo by to šest týdnů kvůli dvěma turnajům, a to se mi nevyplatí. Nestojí to za ten risk, pokud si všichni myslí, že musí být zavedena taková opatření. Nemám pocit, že golf je nyní prioritou."

Zkušený Angličan tak patří mezi zhruba 25 golfistů, o kterých vedení PGA Tour ví, že se momentálně nachází mimo Spojené státy a mohou mít problémy s návratem do kolotoče turnajů.

Westwood je navíc letošním hostitelem British Masters, které se na hřišti Close House má uskutečnit na přelomu července a srpna. Hned v dalším týdne je přitom na programu PGA Championship.

I ten tak nejspíše bude muset bývalá světová jednička vynechat. "Zatím to tak vypadá," připustil Westwood v rozhovoru pro zámořský Golf Channel.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení