Na LPGA se může hrát bez kedíků. Ti se bojí o práci

LPGA caddie

S ohledem na přípravná bezpečnostní opatření spojená s pandemií koronaviru COVID-19 dostanou hráčky LPGA možnost nosit si na turnajích až do konce této sezony své bagy samy. To se ale nelíbí kedíkům, kteří se kvůli tomu bojí o svou práci.

Zámořská LPGA, na které hraje i dlouhodobě nejlepší česká golfistka Klára Spilková, plánuje restart přerušené sezony koncem července akcí Marathon Classic. Ani to ale zatím není jisté, problémem by mohl být fakt, že by se muselo hrát bez fanoušků.

Fanoušci už v té době snad chybět nebudou muset a turnaje nejlepšího ženského golfového okruhu se opět rozběhnou. Chybět u toho však dost možná budou někteří kedíci, především ti lokální.

Jejich přítomnost na turnajích totiž nově nebude nutná.

Hráčky dostanou od vedení okruhu možnost si vybrat, zda chtějí na turnaji využít služeb kedíka, nebo ne. Především z důvodu bezpečnosti, aby ty, které nemají stálého nosiče holí, nemusely podstupovat riziko a být v kontaktu s někým, koho blíže neznají.

"Očekáváme, že většina hráček bude využívat své stálé kedíky. Jde především o situaci kolem lokálních caddie, u kterých neznáme jejich zázemí. ... Hráčky by se tak mohly bát o své zdraví, kdyby pracovaly s někým, koho neznají," řekla Christina Lance, šéfka mediální sekce LPGA.

Že by se na situaci ohledně stálých kedíků nemělo nic měnit věří i Les Luark, který momentálně pracuje pro Lydii Ko a v minulosti mimo jiné pro Ariyu Jutanguarn, přesto se však dopadu tohoto rozhodnutí bojí.  

"Myslím, že je zde značná část hráček, které z toho budou chtít mít určitou finanční výhodu," prozradil pro zámořský Golf Channel svou obavu s tím, že mezi svými kolegy není jediným, kdo má tento názor.

A o koho by podle něho mohlo jít? "Ať už se jedná o mladé hráčky, které přišly z univerzity, hráčky Symetra Tour, které nemají svou finanční situaci stabilizovanou, nebo hráčky, které kedíky nedoceňují. Mám obavu, že část z nich bude uvažovat tak, že mohou ušetřit 1300 nebo 1400 dolarů týdně za čtyři měsíce, když budou hrát bez kedíků. A to mě trápí."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení