Cestování za golfem se nezmění. Přibudou nové desitnace?

Thracian Cliffs

Přestože už se život na českých golfových hřištích začíná vracet v rámci možností k normálu, stále je zde jedno odvětví, které i nadále drtí pandemie koronaviru COVID-19. Cestování, v našem případě za golfem. Podle zástupkyně kanceláře Snail Travel už ale brzy bude líp.

Přísné restrikce prakticky po celém světě ochromily cestovní ruch, a je jedno, jestli jedete za památkami, nebo za golfem. Zlepšující se trend, především pak ve střední Evropě, ale dodává k optimismu, že už brzy si budeme moci bouchnout do míčku i za hranicemi.

Myslí si to i Kristina Králová z cestovní kanceláře Snail Travel. Ta prakticky okamžitě zareagovala na situaci dočasným přeorientováním na domácí trh a už nyní vyhlíží dobu, kdy bude moci opět posílat české golfisty do jejich oblíbených zahraničních destinací.

A třeba vzniknou i některé nové.

Jak se momentálně vyvíjí situace ohledně možného cestování za golfem?
Situace se naštěstí vyvíjí velmi pozitivně, rychle a dynamicky. Cestovní ruch je důležitým ekonomickým odvětvím každé země a v zájmu všech je obnovit ho co možná nejdříve s ohledem na zajištění bezpečnosti a zdraví jak cestujících, tak místních obyvatel. Velmi důležitou roli v tomto hraje také politika té dané země. Například země jako Rakousko, Německo, Francie, Španělsko a Velká Británie již od 21. května obnovily lety do řady destinací a my pevně věříme, že je budeme co nejdříve následovat.

Kdy a kam nejdříve bude možné za golfem vycestovat?
Nejdříve by se měly začít otevírat hranice s našimi sousedy, za golfem tedy bude možné toto léto určitě vycestovat do Rakouska, Německa a na Slovensko. Další destinace závislé na letecké přepravě by měly následovat v průběhu léta dle aktuální situace.

Hledáte třeba i nové destinace u zemí, které otevírají hranice nejdříve?
Sice nejde o tak velké golfové destinace, ale každá z těchto zemí se může pochlubit úžasnými hřišti. Mezi nejdříve otevírajícími se zeměmi je i Bulharsko s vyhlášeným golfovým resortem Thracian Cliffs, dále pak v Řecku je famózní golfový resort Costa Navarino a i golfové hřiště na Krétě Crete Golf je moc krásné a těžké a v neposlední řadě Adriatic Golf v Chorvatsku patří mezi oblíbené stálice našich českých golfistů. V létě tedy bude určitě možné nakombinovat i golf s mořem.

Kristina Králová

A po létě?
Podzim, tedy období golfové sezóny na prodloužení léta, už by měl být dle aktuálně dostupných informací, pokud se bude vše vyvíjet dobře, již zcela bez omezení. Mělo by tedy být možné užít si podzimní golf ve Španělsku, Turecku, na Mauriciu, v Dubaji nebo třeba na Seychelách

Jak se podle současných odhadů změní cestování za golfem po světě?
Cestování za golfem se podle mne moc nezmění, nepočítám-li se sníženou poptávkou po cestování obecně. Změní se pouze větší důraz na hygienu jak v prostorách letadel, tak i v samotných hotelech a resortech. Golf má obrovskou výhodu, že byť jde o kolektivní sport, každý má na golfu pro sebe velké množství osobního prostoru na čerstvém vzduchu a golfové hotely jsou většinou uprostřed hřišť nebo krásné přírody, kde nejsou žádné davy a masy lidí, jen klid a pohoda.

Co nabízíte českým klientům v tomto období, když ještě není možné vycestovat za golfem?
Od června je možné si bezvadně užít golfovou dovolenou i na českých golfových hřištích a podpořit resorty v České republice. A protože i my se snažíme mít pro naše klienty v těchto složitých časech vždy čerstvou a aktuální nabídku golfových zážitků, připravili jsme  golfové balíčky na míru v Česku. Největší zájem jsme zatím zaznamenali o pobyty na Konopišti, Malevilu, Ypsilonce a na Ostravici. A koupí pobytu golfisté podpoří kromě resortu třeba i naší cestovní kancelář. Cena je stejná, jako by objednávali pobyt přímo v resortu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení