Déšť show nezastavil. The Match 2 ovládl Woodsův tým

celá fotogalerie (30) » The Match 2

Druhé vydání exhibiční akce The Match, která se tentokrát konala výhradně na dobrou věc, ovládl Tiger Woods se svým parťákem Paytonem Manningem. V neděli večer porazili o jamku Phila Mickelsona s Tomem Bradym, na pomoc pro boj s pandemií koronaviru COVID-19 pak bylo vybráno 20 milionů dolarů.

První The Match na podzim roku 2018 byl pouze soubojem Woodse s Mickelsonem, který si tehdy za vítězství odnesl 9 milionů dolarů, Tentokrát se k především charitativní akci přidaly také dvě hvězdy amerického fotbalu, rozehrávači Manning a Brady.

Začátek duelu nejprve o bezmála hodinu posunul vydatný déšť, který více ublížil Mickelsonovi s Bradym. Ti se v úvodu nemohli dostat do hry a nechali své protivníky vytvořit si důležitý náskok.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (30)

"Na začátku jsem byl trochu nervózní, úvodní devítka byla trochu napjatá," přiznal po dohrání Lefty, který ale opět předvedl několik báječných záchran, které by fanoušci normálně oslavovali.

Tentokrát ale na hřišti Medalist Golf Clubu z bezpečnostních důvodů žádní nebyli, a tak si nemohli užívat prvotřídního golfu, který v úvodu servírovali především Woods s Manningem.

Ti se už po šesti jamkách ujali vedení o tři jamky, které drželi i po první devítce. Poté se však změnil formát hry, když fourball nahradil foursome, a karty se najednou začaly obracet.

"Tvrdě jsme dřeli a na druhé devítce konečně zářili. Začalo se nám dařit a bylo to nakonec opravdu těsné," zhodnotil Mickelson stíhací jízdu, která ale k obratu nevedla. A to i kvůli senzační ráně Manninga na tříparové 16.

Mickelson Brady se už už dotahovali a mohli srovnat krok, jenže Manning poslal svou ránu z týčka na necelý půlmetr od jamky a těsný náskok uhájil. Nic na něm nezměnily ani poslední dvě jamky.

"Je skvělé, že jsme se všichni mohli společně potkat a vybrali jsme 20 milionů dolarů pro ty, kteří jsou nyní tím vším opravdu zasažení. Tohle je naše aréna, my děláme tohle. Ani si přitom nedokážeme představit, jít na jejich bojiště a dělat to, co musí oni," řekl Woods.

Ten si navíc mohl užívat menší odplatu za předchozí porážku od Mickelsona. Oba už se ale určitě těší, až si to opět rozdají na hřišti v klasickém soutěžním klání. Bude to už brzy, PGA Tour má naplánovaný restart na 11. června, kdy začne v Colonialu Charles Schwab Challenge.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení