European Tour začne v červenci, kalendář turnajů převrátila naruby

European Tour

European Tour se znovu rozběhne 22. července, až do konce prázdnin neopustí Británii. Takzvaný "UK Swing" tvoří šest turnajů. Odšpuntuje se akcí British Masters nedaleko Newcastle na hřišti Close House, které je domovským hřištěm hostitele turnaje Lee Westwooda. Začne netradičně ve středu, vyvrcholí v sobotu a koná se o týden dřív než podle původního plánu.

Poté pokračuje série úplně nových turnajů. Nejprve to budou English Open a English Championship, pak následuje dvojička ve Walesu na jednom místě. V resortu Celtic Manor se uskuteční ve dvou týdnech po sobě Celtic Classic a Wales Open. Právě v Celtic Manor se připomene desáté výročí od rydercupového vítězství Evropy.

"Neustále platí, že na prvním místě je zdraví a bezpečnost. Celý harmonogram jsme konzultovali s lékaři a vládními institucemi," uvedl šéf organizace Keith Pelley.

Od září je kalendář vzhůru nohama. Bylo zrušeno tradiční KLM Open, neuskuteční se italský turnaj Rolex Series, pandemie pro letošek zahubila turnaje v Portugalsku nebo Španělsku. Přežili turnaje ve Skotsku jak Alfred Dunhill, který se hraje ve formátu Pro-AM a střídá se na třech hřištích včetně slavného St. Andrews a bude se konat také Scottish Open. To je stejně jako na říjen přesunuté BMW PGA Championship v sérii Rolex. 

Finiš celé sezóny je přesunutý až na prosinec, finálový turnaj v Dubaji se uskuteční od 10. prosince. Podle prvních informací se mají všechny turnaje uskutečnit bez diváků. Platí původní prohlášení, že letošní sezóna se nebude hráčům počítat do žebříčku a nasazení zůstane stejné pro rok 2021.  Neuskuteční se ani obvyklá kvalifikace o hrací kartu na European Tour.

 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení