Woods je opět nejvýdělečnějším golfistou. Na kolik si přišel?

Tiger Woods

Moc toho za uplynulých 12 měsíců neodehrál, přesto je Tiger Woods za poslední rok bezpečně nejvýdělečnějším golfistou a osmým mezi sportovci. Děkuje za to přitom především reklamním smlouvám, více peněz od sponzorů dostal jen Roger Federer.

S tradičním žebříčkem příjmů nejlepších sportovců světa, který meziročně reflektuje období od začátku června do konce května, opět přišel magazín Forbes. Ten mapuje jejich výdělky už od roku 1990. 

Woods za poslední rok odehrál sice jen devět turnajů, z toho jeden ze zdravotních důvodů nedokončil, ale přesto své konto navýšil o 62,3 milionu dolarů, tedy v přepočtu zhruba 1,5 miliardy korun.

Drtivá většina, rovných 60 milionů dolarů, přitom přišla ze sponzorských smluv s osmi hlavními partnery, kterými jsou společnosti Bridgestone, Discovery Communications, Inc., Hero Motocorp, Monster Energy, Nike, Rolex, TaylorMade a Upper Deck.

Woods v tomto ohledu dokazuje svou výjimečnost, když více, rovných 100 milionů dolarů, získal od sponzorů pouze tenisový král Federer. Na stejnou částku si pak přišel basketbalista LeBron James.

Přesto je to o neuvěřitelných 45 milionů dolarů méně, než na kolik si Tiger přišel v roce 2009, kdy díky smlouvám se společnostmi Accenture, AT&T, EA Sports, Gatorade, Gillette, Golf Digest, NetJets, Nike, Tag Heuer, TLC Laser Eye a Upper Deck vyinkasoval 105 milionů dolarů. 

Výrazně nižší byly Woodsovy poslední příjmy z turnajů, které tvořily jen čtyři procenta. A to i přesto, že loni v listopadu vyhrál lukrativní ZOZO Championship. Celkově si na turnajích vydělal "jen" 2,3 milionu dolarů.

Na první místo prestižního žebříčku, které v minulosti patřilo Woodsovi hned dvanáctkrát, se vůbec poprvé propracoval tenista. Federer ukončil tříletou nadvládu fotbalového dua Cristiano Ronaldo, Lionel Messi. když s příjmem 106,3 milionů dolarů skončil o 1,3 milionu před Ronaldem.

Do elitní stovky se dostali ještě další tři golfisté. Rory McIlroy skončil s celkovými 52 miliony dolarů na 14. místě, Phil Mickelson byl pětadvacátý (40,8 milionu dolarů) a Jordan Spieth dvaapadesátý (27,6 milionu dolarů).

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení