Woods promluvil o nepokojích v USA. Nechce požáry, ale vzdělání

Tiger Woods

Spojené státy prožívají období obřích nepokojů poté, co během policejního zákroku zemřel George Floyd. Jedná se o další případ černošské oběti policejní brutality, ke které se nyní vyjadřují mimo jiné i zástupci golfového světa. Potichu nemohl zůstat ani Tiger Woods.

Předpokládáme, že o tom, co se stalo v Minneapolis, víte. George Floyd zemřel během policejního zákroku poté, co na něm více jak sedm minut klečeli tři bělošští strážníci. Přesto, že je upozorňoval na to, že nemůže dýchat. Nezachránil ho ani následný převoz do nemocnice. 

Incident, který se díky videozáznamu dostal do celého světa, rozpoutal masivní násilné protesty po řadě měst USA. Přidalo se k nim vypalování a rabování, se kterým si policejní složky nedokážou poradit, a tak prezident Donald Trump hrozí zásahem armády.

Po několika dnech se k situaci, která po pandemii koronaviru COVID-19 znamená další velké problémy nejen pro ekonomiku Spojených států, přidal svůj vzkaz také Tiger Woods. Muž, který změnil pohled veřejnosti směrem k černošským sportovcům nejen v golfu.

"Cítím sympatie s Georgem Floydem, jeho milovanými i námi všemi, kteří momentálně trpí. Vždy jsem měl maximální respekt k těm, kteří u nás prosazují právo. Tvrdě trénují aby věděli, kdy, jak a kde použít sílu. Při této šokující tragédii ale překročili čáru," píše v úvodu svého vzkazu, který zveřejnil na sociálních sítích, Woods.

Následně však odmítá násilí, které je reakcí pobouřené americké společnosti: "Pamatuji si na demonstrace v LA a ponaučení, že vzdělání je nejlepší cestou kupředu. Můžeme dosáhnout svého bez zapalování sousedství, u kterého žijeme. Věřím, že díky konstruktivní a upřímné debatě můžeme vybudovat bezpečnější a jednotnou společnost."

Nic z toho ale momentálně neplatí. Také v úterý pokračovaly v desítkách amerických měst demonstrace, a to i přes nařízení zákazu vycházení. Bílý dům reagoval mimo jiné tím, že přesunul 1 600 vojáků do oblasti hlavního města. Situace tak i nadále eskaluje.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení