Světový žebříček se vrací, výhodu budou mít hráči PGA Tour

Rory McIlroy

Světový žebříček se už brzy opět probudí k životu. Stane se tak s restartem PGA Tour, která uspořádá svůj první turnaj po pauze způsobené koronavirem COVID-19 už v příštím týdnu. A hned v tom následujícím tak dojde na první přepočet světového pořadí.

To bylo zmrazeno v polovině března poté, co se začal rušit jeden turnaj za druhým. A přestože se nyní ještě nevrací akce na všech světových sériích, dvě důležité se rozběhnou. Kromě PGA Tour ještě Korn Ferry Tour.

A hned na prvním turnaji PGA Tour, kterým bude v příštím týdnu Charles Schwab Challenge v Colonialu, půjde o velký počet bodů. Síla startovního pole, ve kterém se objeví mimo jiné tři nejlepší hráči světa Rory McIlroy, Jon Rahm a Brooks Koepka, zajistí vítězi 72 bodů!

To bude nejvíce od loňského BMW Championship, ale dá se to pochopit. Hráči jsou po skoro tříměsíční pauze neuvěřitelně natěšení, a tak se jich z elitní světové padesátky objeví ve startovním poli přes třicet.

Je však jasné, že v Texasu, ale i na dalších plánovaných akcích PGA Tour, nebudou moci startovat všichni hráči ze světové špičky. Smůlu pak mají především ti, kteří nemají kartu na zámořský okruh a hrají v Evropě.

Ti si tak budou muset na své herní příležitosti počkat až do července, na kdy je naplánován restart European Tour. Nebudou tak moci do té doby sbírat body, což se samozřejmě promítne do světového žebříčku.

Nemělo by to však být až tak výrazné.

"Určité záruky v našem systému, společně s pokračujícím uznáním pozastaveného hodnocení pomohou hráčům po celém světě. Výbor bude navíc i nadále monitorovat vývoj v tomto těžkém čase," nechal se pro zámořský Golf Channel slyšet Peter Dawson, šéf hodnotící rady.

Nejde ale jen o European Tour nebo nižší Challenge Tour, na které mají hrát také Stanislav Matuš, Ondřej Lieser nebo Filip Mrůzek. Jsou zde i další nižší série, hráčům z těch "svých" pak chce pomoci PGA Tour.

V plánu je operativní vytvoření série turnajů pro hráče z Mackenzie Tour, PGA Tour Latinoamerica a PGA Tour China. Mělo by se jednat o zhruba šest turnajů na 54 jamek, které by se hrály na americké půdě od srpna do října a prize money na každém turnaji by bylo 100 000 dolarů.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení