Stenson chce Ryder Cup hlavně hrát, klidně bez fanoušků

Henrik Stenson

Už za necelé čtyři měsíce se má konat letošní Ryder Cup. O tom, zda se skutečně tradiční golfová bitva mezi Evropou a Spojenými státy letos uskuteční, se má rozhodnout v nejbližších týdnech. Henrik Stenson věří, že tomu tak bude. Ať už s fanoušky, nebo bez nich.

Řada hráčů, mezi nimi třeba Rory McIlroy nebo Brooks Koepka, by raději prestižní klání odložila o rok, než ho hrát od 25. do 27. září ve Whistling Straits bez diváků. Stenson se však přiklání k variantě uskutečnit Ryder Cup stůj co stůj. Hlavní podle něho je, aby se hrálo.

"S ohledem na atmosféru a celkový pocit by to pro nás hráče bylo velmi osekané. Je to něco, co si nyní asi ani nedokážeme představit," přiznal Stenson v rámci podcastu 'Almost an Hour presented by Callaway Golf'.

Jedním dechem ale dodal, že je zde něco důležitějšího, než pocity hlavních hvězd: "Z celkového pohledu, pokud je to jediná cesta, jak Ryder Cup odehrát, a není možné ho hrát v příštím roce s diváky a fanoušky, preferuji raději hrát Ryder Cup, než nikoliv."

Sportovní akce se totiž začínají rozjíždět. Ať už jde o fotbalové ligy, jako třeba ta německá či naše česká, nebo další soutěže. V létě by měl přijít restart NBA nebo NHL a už v příštím týdnu se opět rozběhne PGA Tour.

Ano, sledovat sport v komorní atmosféře je zvláštní, ale je to lepší než nic a svět se tak alespoň částečně pomalu vrací k normálu. A pak jsou zde samozřejmě peníze, ať už sponzorské, nebo ty za televizní práva.

I proto se musí o osudu Ryder Cupu rozhodnout co nejdříve. "Zatím vše plánujeme tak, jako by se mělo hrát. Jsou zde ale některé překážky, kterým bychom brzy museli čelit," nechal se slyšet Steve Stricker během vysílání pořadu 'Golf Affect Radio Show'.

Kapitán amerického týmu proto očekává finální rozhodnutí velmi brzy: "Rozhodnutí bude muset padnout pravděpodobně do dvou nebo tří týdnů. Protože se budou muset začít stavět tribuny a všechny firemní stany. A s tím se musí začít už v červnu."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení