Známe startovní listinu pro restart PGA Tour. Je to fakt síla!

Rory McIlroy a Dustin Johnson

Jestli se už stejně jako my nemůžete dočkat restartu PGA Tour, který nastane už ve čtvrtek 11. června prvním kolem Charles Schwab Challenge, tak vězte, že se máte skutečně na co těšit. Startovní pole turnaje v Colonialu je skutečně maximálně našlapané.

Zájem hráčů o první turnaj PGA Tour po skoro třech měsících se dal očekávat, byl ale  ještě větší, než se počítalo. Do Colonialu totiž vyrazí všech pět nejlepších hráčů světa a z TOP 10 budou chybět jen tři hráči.

Kromě očekávané účasti Roryho McIlroye, Jona Rahma a Brookse Koepky se ve startovní listině, která měl uzávěrku v pátek 5. června, nakonec objevily také jména Justina Thomase a Dustina Johnsona.

Z nejlepších 10 hráčů světa budou chybět pouze Adam Scott (6.), Patrick Cantlay (7.) a Tommy Fleetwood (10.). I bez nich se však jedná o nejsilnější startovní pole v dosavadní sezoně, bude silnější než na akcích WGC v Číně nebo Mexiku, Woodsově turnaji v LA nebo Arnolda Palmera v Bay Hill. 

Není se co divit. Chybět sice bude Tiger Woods, ale jinak je mezi 148 přihlášenými hráči celkem 101 šampionů PGA Tour. V éře FedEx Cupu se něco takového stalo pouze na prestižním The Players.

"Naše pole je opravdu silné. Nakonec se to hezky sešlo," pochvaluje si Michael Tothe, ředitel turnaje, který se měl původně konat od 21. do 24. května. Termín mu ale změnila pandemie koronavir COVID-19.

Od založení světového žebříčku v roce 1986 se v Colonialu na Charles Schwab Challenge nikdy nepotkalo všech pět nejlepších hráčů světa.

Titul bude obhajovat Kevin Na, na své 45. vítězství pak bude pomýšlet Phil Mickelson, dvojnásobný šampion akce z let 2000 a 2008. Chybět nebude ani dosavadní lídr FedEx Cupu a nováček loňského roku Sungjae Im, z TOP 10 průběžného pořadí dorazí celkem devět hráčů.

Ti všichni se budou muset vyrovnat mimo jiné s tím, že je na hřišti nebude nikdo podporovat. Fanoušci mají na úvodních čtyřech turnajích vstup zakázán, vám ale nic podstatného neunikne.

Turnaj bude v přímém přenosu vysílat stanice Golf Channel, první a druhé kolo se ve čtvrtek a pátek objeví na obrazovce ve 22:00, přenos s třetího a finálového kola začne o víkendu vždy už v 19:00.

"Golfoví fanoušci jsou hladoví po sledování golfu. Myslím, že celý svět teď bude sledovat Fort Worth v Texasu," pochlubil se lokálním médiím prezident turnaje Rob Hood. Myslíme, že má pravdu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení