České profíky zaskočil na úvod francouzský šampion i kouč Spilkové

Julien Brun

Kvůli pandemii koronaviru COVID -19 posunutý start domácí turnajové sezony patřil mezi profesionály zahraničním golfistům. Na Gasco Open v Lázních Bohdaneč triumfoval ve čtvrtek Francouz Julien Brun, který si tak letos stihl připsat už druhý turnajový triumf.

Ten první přišel v únoru na Open Casa Green Golf v rámci Pro Golf Tour, za který vyinkasoval 5000 eur. Tentokrát se musel 28letý rodák z Cagnes-sur-Mer, který však má k Česku velmi blízko, spokojit "jen" s 32 000 korun, i ty jsou však v období turnajového sucha ceněné. 

Brun, který se v roce 2012 stal na Allianz Golf Open Toulouse Metropole teprve šestým amatérem v historii, který vyhrál turnaj Challenge Tour, si pro ně došel i přesto, že hned na první jamce zahrál bogey.

Díky čtyřem berdíkům (2, 5, 6, 9) však zahrál úvodní devítku za mínus tři a na té druhé byl ve čtvrtek ještě o ránu lepší. Opět přitom začal ztrátou rány na desítce, ve zbytku kola ale na turnaji Roberta Schovánka zářil.

Další tři birdie (11, 13, 16) společně s eaglem na čtyřparové patnáctce znamenaly pro hráče Challenge Tour konečné skóre 65 ran (-7) a vítězství o dvě rány před nejlepším z domácích hráčů Stanislavam Matušem.

Julien Brun s trofejí pro vítěz (foto: Instagram)

Matuš si během kola připsal dokonce dva eagly, první přišel na čtyřparové dvojce, druhý na pětiparové devítce. Ani to však tentokrát na vítězství nestačilo, za druhé místo vyinkasoval 14 500 korun.

O další ránu zpět skončil na třetím místě americký profesionál Gregg Lavoie, který od této sezony trenérsky dohlíží na dlouhodobě nejlepší českou golfistku Kláru Spilkovou. Až za ním skončili další nejlepší Češi.

Čtvrté místo obsadil Jan Cafourek (69 ran), páté Ondřej Lieser (70). Na dělené šesté pozici skončili v Lázních Bohdaneč jako poslední hráči pod parem hřiště Filip Mrůzek, Alain Jeanrenaud a Lukáš Tintěra. 

Další turnaj čeká na české profesionály už v příštím týdnu, kdy v úterý odstartuje jednodenním kláním na Hluboké letošní sezona Czech PGA Tour. V úterý se bude hrát Czech Classic Open 2020.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení