Rakousko nadějí pro Čechy! Začne zde Challenge Tour i PGT

Stanislav Matuš

Zpátky do práce se začínají vracet také čeští profesionální golfisté. A již brzy to podle všeho bude také za hranicemi. Už v polovině července se totiž znovu rozjede Challenge Tour dvěma turnaji v Rakousku, na které by se mohli podívat i Stanislav Matuš a Ondřej Lieser. Na stejném místě by mohlo dojít také k restartu Pro Golf Tour.

Jelikož budou akce Austrian Open (9.-12. července) a Euram Bank Open (15.-18. července) spolupořádané také European Tour, není zatím jasné, jaký bude poměr hráčů z jednotlivých sérií. Minimálně Matuš, držící kartu kategorie 9, by se ale na oba turnaje měl dostat. A snad i Lieser.

Hrát se bude jak v Diamond Country Clubu, tak v GC Adamstal o 500 000 eur. Je jasné, že o turnaje bude mezi hráči enormní zájem. Vždyť Challenge Tour se hrála v Jižní Africe naposledy v polovině února!

Nižší evropská série se tak znovu rozběhne po dlouhých pěti měsících, co se týče European Tour, bude pauza jen o necelý měsíc kratší. Naposledy se totiž hrálo začátkem března v Kataru místní Masters.

European Tour bude následně pokračovat šesticí turnajů ve Velké Británii, které zahájí Betfred British Masters. To bude letos hostit Lee Westwood.

Další osud Challenge Tour je zatím stále ve hvězdách. V kalendáři je stále koncem července Vierumäki Finnish Challenge, po které by měly následovat zatím neupřesněné turnaje v Itálii a Švýcarsku.

"Naší strategií je hrát kdekoliv je to možné, nejlépe v jedno oblasti. I proto jsme vděční Rakouské golfové federaci a dvěma hřištím Diamond CC a GC Adamstal za jejich podporu při realizaci těchto akcí," nechal se slyšet Jamie Hodges, zástupce Challenge Tour.

Ta se měla letos dvakrát představit také v Česku, jak Prague Golf Challenge na Zbraslavi, tak D+D REAL Czech Challenge na Kaskádě ale musely být kvůli svému květnovému, respektive červnovému termínu zrušeny. Stejný osud potkal bohužel i srpnový D+D REAL Czech Masters.

Na svůj srpnový restart se chystá také Pro Golf Tour, která je útočištěm pro řadu českých profesionálů. K tomu by mělo dojít nejpozději turnajem Raiffeisen Pro Golf Tour St. Pölten v termínu od 4. do 6. srpna.

Je otázkou, zda se vedení série podaří najít nový termín pro Polish Open, které se mělo původně uskutečnit začátkem července. Nyní se pro něj hledá nové místo v kalendáři, a to v "pozdějším červencovém termínu". Další naplánovanou akcí je koncem srpna český podnik Huatech Trophy by EXTEC, který přivítají od 28. do 30. srpna hřiště Sokolov a Kynžvart.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení