Rozehrávka na Hluboké ukázala, kdo má tuhý kořínek!

Czech Classic 2020

U jednokolového turnaje je sice pravděpodobné, že se může hrát rozehrávka, ale tří hráčů a nakonec na šest jamek? Právě to se stalo na Hluboké v rámci zahajovacího turnaje Czech PGA Tour s názvem Czech Classic 2020, který nakonec vyhrál Aleš Kořínek.

Celková dotace činila 120 000 korun a chtělo si na ni sáhnout téměř 40 profesionálů, které doplnila řada dobrých amatérských hráčů. To vše také za účasti viceprezidenta PGA Jana Mergla, který si turnaj sám zahrál, a prezidenta ČGF Zdeňka Kodejše.

Vzhledem k dřívějším úvahám, že je Hluboká snadnou kořistí, vstoupili hráči na jamku číslo jedna a postupně dokazovali, že prostě umí. Ovšem pozor, nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl trhnout rekord hřiště, nebo že by snad měl někdo ulétnout všem ostatním o parník.

Když po poledni začalo lehce pršet, tak už bylo jasné, že se většina musí prostě smířit s tím, že nepřinese úplně bombastické číslo, a hráčům začalo docházet, že to rovné zámecké hřiště není tak přívětivé, jak si mysleli.

"Věděl jsme, že si profesionální hráči myslí, že to bude snadné, ale teď jsem velmi spokojený, když vidím jejich vystřízlivění," uvedl při turnaji prezident Zámeckého golfového klubu na Hluboké Antonín Loužek a dodal: "Hřiště jsme připravovali šest týdnů, a kdyby nepršelo, tak by bylo ještě náročnější."

Výsledných 68 ran nejlepší trojice přitom není špatný výsledek a dosáhli na něj hned tři profesionální hráči - podle očekávání Stanislav Matuš, agilní Francouz Julien Brun a Aleš Kořínek.

Jako první opustil rozehrávku kvůli trefené vodě po třech jamkách Matuš. Na šesté nadstavbové jamce, kterou byl pětipar devítky, pak lépe zaputtoval Kořínek a ukázal, kdo má prostě "tuhý kořínek".

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení