Golfová amatérská šampionka si zahraje s muži, nemá kde hrát

Gabriela Ruffels

Jedna z nejlepších golfových amatérek současnosti, Australanka Gabriela Ruffels, se koncem července zapíše do historie. Aktuální šampionka US Woman’s Amateur bude další ženou, která se na té nejvyšší úrovni střetne na ostří hole s muži.

Stane se tak během Jacksonville Amateur Championship, který se uskuteční od 23. do 25. v Jacksonville Beach Golf Clubu. Své plány o tom, stát se první ženou, která se turnaje v jeho 59leté historii zúčastní, prozradila zámořskému Golf Channelu.

"Myslím, že je to skvělá příležitost otestovat si svou hru před Women's Amateur," přiznala 20letá rodačka z australského Sandringhamu ve Victorii, která byla původně skvělou tenistkou, než přesedlala na golf.

V něm slaví v posledních letech aktuálně 11. hráčka světa velké úspěchy a dva týdny po turnaji v Jacksonville bude obhajovat svůj americký amatérský titul ve Woodmont Country Clubu v Marylandu. Její bratr Ryan v současnosti bojuje o posun z Korn Ferry Tour na PGA Tour.

"Ženský amatérský kalendář je s ohledem na to, co všechno se děje, velmi omezený, takže je celkem těžké najít ženské amatérské akce," dodala Ruffels, která bude hrát v Jacksonville z mužských odpališť.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení