DJ hrál jen samá birdie: Šanci jsem měl na každé jamce

Dustin Johnson

Byl to jeden z těch dnů, které obyčejný golfista nikdy nezažije. Ale i pro ty nejlepší profesionály na světě jsou výjimečné. Dustin Johnson zahrál v sobotu jedno ze svých nejlepších kol v kariéře, díky kterému si v neděli zahraje na Travelers Championship o titul.

Johnson není v posledních týdnech a také měsících před pauzou způsobenou pandemií koronaviru COVID-19 hráčem s tou úplně nejlepší formou. V aktuální sezoně stále čeká na své první vítězství a toto pondělí opustil po čtyřech letech pozici v TOP 5 světového žebříčku.

Ani úvod Travelers Championship nebyl z jeho pohledu ničím výjimečný, spíše průměrný. V sobotu ale zavzpomínal na dobu, kdy byl celkem 91 týdnů světovou jedničkou. Hrál báječný golf.

Bylo z toho 61 ran, což je Johnsonovo nejnižší skóre, jaké kdy na PGA Tour zahrál, a polepšení o devět ran na -16. Díky tomu se vyhoupl o osmnáct příček na druhou, jen dvě rány za lídra Brendona Todda.

"Vždy to může být ještě lepší. Měl jsem pocit, že jsem si na každé jamce vytvořil šanci na birdie," přiznal DJ, který v sobotu trefil v regulaci 12 ze 14 fairwayí a 16 z 18 greenů. Na celé kolo potřeboval 26 puttů.

Také on si tak připsal senzační kolo, které ale hrál v tichu bez nekonečného aplausu nadšených fanoušků. I když? "Několikrát jsem slyšel potlesk z okolních domů. Nějací lidé se na nás dívali."

V neděli se tak i před nimi pokusí prodloužit svou úžasnou bilanci, když získal titul ve všech svých dosavadních 12 sezonách na zámořském okruhu. Něco takového se povedlo Tigeru Woodsovi a Jacku Nicklausovi.

Naposledy se čerstvý šestatřicátník radoval loni v únoru, kdy vyhrál WGC-Mexico Championship. Kromě prozatím vedoucího Todda, který zahrál v sobotu také devět ran pod par, jsou jeho nejbližšími soupeři před startem finálového kola třetí Kevin Streelman (-15) a čtvrtý Mazkenzie Hughes (-14).

Třetí kolo se naopak vůbec nepovedlo Philu Mickelsonovi, který se od úvodních jamek trápil a nakonec mohl být rád za pohoršení jen o jednu ránu. Se skóre -12 je před nedělním vyvrcholením akce dělený sedmý.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení