Olesen poprvé promluvil, European Tour mu umožní hrát

Thorbjorn Olesen

Případ hříšníka Thorbjorna Olesena, který se loni opil v letadle a zlobil tak moc, že skončil před soudem, se opět protahuje. Tentokrát kvůli koronaviru COVID-19, když je další slyšení soudu naplánováno až na prosinec roku 2021! I proto se European Tour rozhodla umožnit Dánovi hrát, ten se navíc k celé situaci poprvé veřejně vyjádřil.

Zatím Olesen k případu mluvil pouze před soudem, u kterého opakoval, že se cítí nevinný. Pokud to náhodou nevíte, tak 30letý Dán čelí obvinění ze sexuálního napadení, opilosti v letadle a napadení.

Olesen měl mimo jiné koncem července 2019 během letu z turnaje FedEx St. Jude Invitational do Londýna močit v první třídě.

Přestože European Tour nechtěla hráče pustit do hry, než bude soud u konce, s ohledem na další vývoj se rozhodla Olesena přeci jen pustit do hry. Ten si tak bude moci zahrát už červencové turnaje po restartu série.

"I když jsem já i můj tým souhlasil s tím, že nebudu hrát na akcích okruhu, než soud vše vyřeší, jsem velmi vděčný European Tour za to, že mi dovolí pokračovat v kariéře s ohledem na odročení mého případu," vzkázal v oficiálním prohlášení golfista, který si od své suspendace pohoršil ve světovém žebříčku už o více jak sto míst na aktuální 166. pozici.

Ten se v minulém týdnu také poprvé po 11 měsících objevil na hřišti během oficiálního turnaje, když se zúčastnil Danish PGA Championship v rámci Ecco Tour. Po kolech za 73, 69 a znovu 69 ran obsadil s celkovým skóre -8 dělenou sedmou příčku, devět ran za vítězným Marcusem Helligkildem.

"Je mi velmi líto, co se stalo, a chtěl bych se velmi omluvit všem Dánům, kteří mě po spoustu let podporovali. Prakticky celý rok jsem nehrál golf. Hrál jsem jen týden v listopadu ve Španělsku a poté v posledních dvou týdnech, to je vše," prozradil novinářům po turnaji.

A přiznal jim, že se pro něho jedná o velmi obtížné období: "Od té doby, co jsem začal s golfem, se mi nestalo, že bych nehrál tak dlouho. Je to těžké."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení