Champ si je jistý, že COVID neměl. PGA Tour už mění pravidla

Cameron Champ

Cameron Champ měl původně strávit v izolaci 10 dnů poté, co byl pozitivně testován na koronavirus COVID-19. Nakonec ale přesně desátý den po pozitivním testu nastoupil do prvního kola Rocket Mortgage Classic. Důvodem jsou jak jeho tři následné negativní testy, tak změna bezpečnostních pravidel celé PGA Tour.

Champ se o pozitivním testu dozvěděl minulé úterý 23. června a původně počítal s tím, že vynechá minimálně jak akci Travelers Championship, tak tu aktuální v Detroitu. Nakonec ale zůstalo jen u jednoho "volného týdne".

Americký golfový ranař, který netrpěl žádnými symptomy nové nemoci, se totiž nechal následně testovat ještě třikrát, a to ve středu, ve čtvrtek i v pátek. A k jeho překvapení vyšly všechny tři testy negativně.

"S ohledem na specialisty, se kterými pracujeme, je nyní celkem zřejmé, že jsem to nikdy neměl," řekl před startem turnaje v Detroit Golf Clubu novinářům Champ, kterému to samé potvrdili také doktoři.

Že výsledky testů nemusí být vždy stoprocentní pochopilo už i vedení zámořského okruhu, které během tohoto týdne změnilo své bezpečnostní protokoly. Zatímco dosud měl každý pozitivní test znamenat okamžitě karanténu daného hráče nebo kedíka na deset dní, nyní je možné se jí vyhnout. A to v případě, že daná osoba netrpí žádnými symptomy nemoci a zároveň následné dva testy během 24 hodin budou negativní.

Champ se tak ve středu odpoledne dozvěděl, že v tomto týdnu může startovat. Ve čtvrtek brzy ráno vyrazil na letiště, odletěl do Detroitu a do místního golfového klubu dorazil ve 12:45, tedy ani ne dvě hodiny před svým tee timem, který měl naplánován na 2:10. Stačilo to.

"Zaregistroval jsem se a pak jsem měl asi hodinu, což bylo dobré, v něco podobného jsem doufal," přiznal poté, co zahrál povedené kolo za 69 ran (-3), které stačilo před pátkem na dělené 46. místo.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení