Dcera COVID-19 neměla, a tak může Simpson opět hrát o titul

Webb Simpson

Také on si myslel, že bude muset zamířit do karantény. Webba Simpsona po jeho vítězství na RBC Heritage vylekal pozitivní test na koronavirus COVID-19 u jeho dcery, ten se ale následně ukázal jako falešný, a tak americký golfista vynechal pouze jeden turnaj a v tomto týdnu útočí na Rocket Mortgage Classic na další, letos už třetí vítězství.

Původně chtěl Simpson svou aktuální formu využít už v minulém týdnu na Travelers Championship, z turnaje na hřišti TPC River Highlands se ale musel z bezpečnostních důvodů odhlásit.

Když ale zjistil, že jeho dcera nový typ koronaviru nemá, informoval o tom vedení PGA Tour a začal se chystat na akci v Detroitu. V minulém týdnu sice trénoval pouze dva dny, ale ani to mu podle všeho neuškodilo.

A možná mu i kratší pauza pomohla.

"Mám pocit, že většina kluků zde hraje dobře, když nad tím moc nepřemýšlí. Jsou klidní, cítí kontrolu (nad svou hrou) a věří si. Přesně tak nějak na tom jsem nyní já," řekl Simpson v pátek novinářům.

To nejlepší z 2. kola Webba Simspona

Právě za sebou měl další skvělé kolo za 64 ran (-8), díky kterému se vyšvihl na první místo, o které se v Detroit Golf Clubu dělí před víkendem s Chrisem Kirkem. Oba jsou před víkendem 12 ran pod parem.

Aktuální šestý hráč světa si v následujících dvou dnech pokusí dojít pro celkově osmý titul na PGA Tour v kariéře a třetí v tomto roce. Kromě RBC Heritage před dvěma týdny letos ovládl už v únoru ještě před pandemií koronaviru Waste Management Phoenix Open.

V Detroitu ho však v sobotu a neděli nečeká nic lehkého. Na dostřel jsou zatím stále desítky hráčů, šestice těch v nejtěsnějším kontaktu ztrácí jedinou ránu. A mezi nimi je mimo jiné i Bryson DeChambeau.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení