DeChambeau prožil konflikt s kameramanem, i tak hraje o titul

Bryson DeChambeau

Bryson DeChambeau se v sobotu na hřišti v Detroitu dlouho hledal a zdálo se, že na Rocket Mortgage Classic vypadne před finálovým kolem ze hry o titul. Nakonec se ale našel, a to i přesto, že během kola konfrontoval kameramana, který ho natočil při výbuchu vzteku.

DeChambeau byl ve třetím kole po šesti jamkách jen jednu ránu pod parem a chuť si chtěl spravit na pětiparové sedmičce. Místo toho ale přišlo další znechucení, to když se mu nepovedla třetí rána z greenového bunkeru, po které vztekle mrštil holí do písku.

Tím to ale nemělo skončit.

Americký ranař si všiml, že ho natáčí kameraman. Ještě než si následně omarkoval svůj míček, prohodil k němu pár slov, aby se k celé situaci vrátil při přechodu na osmé odpaliště. Po zahraném paru strávil v diskusi s kameramanem zhruba minutu. Co ho naštvalo?

"Sledoval mě celou dobu, co jsem šel od bunkeru ke greenu. Tak jsem se ho zeptal, proč mě musí sledovat tak dlouho?" řekl po dohrání třetího kola novinářům a dodal: "Chápu, že je jeho práce mě natáčet, ale zároveň si myslím, že bychom měli začít chránit hráče s ohledem na možnou zranitelnost a poškození něčí značky."

"I když jsme zde, abychom předváděli výkony, tak si myslím, že je nezbytné, abychom měli trochu soukromí, když se věci nevyvíjí podle našich představ," pokračoval DeChambeau s tím, že hráči tu a tam na hřišti vypění, protože jim jde o až příliš o jejich hru.

A občasné výbuchy frustrace by podle něho neměly být prezentovány směrem ven. Důvod? Aby nedocházelo k poškození "značky" hráče: "Když mě potkáte osobně, tak zjistíte, než nejsem tak špatný chlap."

DeChambeau se z blbé nálady dostal v sobotu až na třináctce, kde napálil svůj drive na 343 metrů, zahrál birdie a nastartoval ke skvělému závěru, během kterého si připsal ještě tři berdíky a zahrál za 67 (-5).

DeChambeauovo birdie na 13. jamce

Díky tomu se posunul na celkové skóre -16, které před nedělním finále stačí na dělené druhé místo s Ryanem Armourem se ztrátou tří ran na vedoucího Matthewa Wolffa. Další čtyři hráči jsou o dvě rány zpět na -14.

Finálové kolo Rocket Mortgage Classic sledujte v neděli večer od 19:00 pouze na stanici Golf Channel.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení