Skvělý Lieser dal v Rakousku cut, vede Jiménez

Ondřej Lieser

Po prvním kole, které došli Stanislav Matuš i Ondřej Lieser na Austrian Open v paru, bylo jasné, že pokud chtějí na společné akci European Tour a Challenge Tour projít cutem, budou muset v pátek zamířit pod par. Matušovi se to v rámci dopoledních flightů nepovedlo, Lieser však odpoledne zahrál skvěle a s mínus čtyřmi se posunul do třetí desítky!

Lieser udělal rozhodující krok hned na první devítce, na které se mu v jednu chvíli splašila kladiva a díky čtyřem berdíkům v řadě na jamkách 4, 5, 6 a 7 se dostal na průběžné skóre -4, které nakonec přinesl klubovny.

Na druhé devítce sice nejprve ztratil ránu na 10, uklidnění ale přišlo s dalšími dvěma birdie na 15 a 16. Druhé bogey dne na 17 už znamenalo pouze kosmetickou úpravu skóre na 68 ran a návrat na mínus čtyři.

Lieserovi patřila v době dohrání dělená 25. příčka, několik flightů však ještě muselo své kolo v rakouském Diamond Country Clubu dohrát. Na tom, že český profesionál projde při restartu European Tour po koronavirové pauze cutem, to už ale nic změnit nemohlo.

Matuš takové štěstí neměl, i když do druhého kola také vstoupil dobře. Jenže na birdie hned na první jamce nedokázal navázat a v dalším průběhu kola rány ztrácel. Po dvou bogey na jamkách 4 a 8 přišel dokonce dabláč na devítce a Matuš byl v problémech.

Do ještě větších ho poslalo další bogey na 12, a ani dvě birdie ve zbytku kola na jamkách 15 a 16 ho už nezachránila. Po kole za 74 ran (+2) skončil s plus dvěma tři rány za hranicí cutu a turnaj pro něho předčasně skončil.

Před víkendovými koly je na tom nejlépe Španěl Miguel Angel Jiménez, který je po kolech za 68 a 65 ran se skóre -11 vede o dvě rány před pěticí hráčů na děleném druhém místě. 

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení