Filip Mrůzek si pinkal Pyšely za 60 ran! A to zahrál dabláče...

Filip Mrůzek

O pár míst se nedostal na turnaj European Tour a Challenge Tour v Rakousku, a tak si Filip Mrůzek vyrazil spravit náladu na pyšelskou Loretu. A to se mu podařilo. V Pyšelích prožil ve čtvrtek báječný den, a přestože si připsal jedno double bogey, přinesl skóre 60 ran!

Mrůzek vyrazil na hřiště s dalším českým profíkem Šimonem Zachem, který vzal do party ještě tátu a mladšího bráchu Matouše. Ten už také sbírá golfové vavříny a letos bral z turnajů Národní Golfové Tour Mládeže mezi staršími žáky první a třetí místo, tentokrát byl ale v hlavní roli Mrůzek.

"Ještě než jsme šli hrát, tak se mě maršál hřiště ptal, jestli vím, jaký je rekord hřiště. Říkám, že nevím, že jsem jednou šel šest pod, že Pyšely mám rád," prozradil Mrůzek začátek celého příběhu s tím, že se mu dostalo odpovědi, že to možná bude jeho výsledek.

A on si ho okamžitě nastavil jako svou metu: "Dostalo se mi to do podvědomí a chtěl jsem ten rekord překonat. Nakonec jsem i s dabláčem na trojce zahrál za 60, tedy mínus dvanáct. Na každém pětiparu jsem zahrál eagle, na osmnáctce z deseti metrů."

Pohled do skórkarty je to úchvatný. O to více, když po startu v podobě birdie a eaglu přišlo double bogey na trojce. Mrůzek tak i kvůli tomu došel úvodní devítku "jen" za 32 ran, tedy čtyři pod.

Na té druhé se ale definitivně "zbláznil". Nejprve zahrál tři berdíky v řadě a když přidal další, už třetí eagle dne na čtrnáctce, ve vzduchu začalo létat i magické skóre 59. Na to však Mrůzek nakonec o ránu nedosáhl.

"Byl to ten den, kdy všechno vyjde. Hra byla dokonalá. Bez dabláče by to možná bylo za 58, třeba ne… Blízko byla 59, ale i tak je to super, mám radost," nezastírá letošní šampion Penati Pro-Am Classic.

Sám byl překvapený z toho, jak mu to ve čtvrtek na Loretě šlo: "Jsem úplně vykulenej z toho, že jsem takto zahrál. Jsem z toho nadšený, mám radost. Je vidět, že se má hra někam posouvá. Je hezké, když si člověk ve cvičném kole bez stresu jen tak pinká a najednou to je 60 ran. I když to byl sranda match, tak jsem chtěl jít pořád níž."

"Chtěl bych vychválit Loretu, protože byla v super stavu. Nádherné hřiště, greeny krásně jezdí. Kdo si chce zahrát krásné hřiště, tak ať vyrazí na Loretu, za sebe doporučuju,“ dodal závěrem Mrůzek.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení