BOMBA! Matuš vede turnaj European Tour, Lieser dal eso

Stanislav Matuš

Naprosto senzačně vstoupili do dalšího společného turnaje European Tour a Challenge Tour čeští profesionálové Stanislav Matuš a Ondřej Lieser. Matuš po prvním kole Euram Bank Open se skóre -7 dělí první místo, prozatím šestý Lieser se pak blýskl trefeným esem!

Matuš sice v minulém týdnu na Austrian Open v Diamond Country Clubu neprošel cutem, v tomto týdnu však zatím píše na další rakouské golfové štaci evropské série v Adamstalu úplně jiný příběh.  

V prvním kole ani jednou nezaváhal a už na své první devítce zahrál pět berdíků. První zapsal hned na jedničce, další přidal na jamkách 3, 5 a 6 a vše zakončil zaskórováním na pětiparové devítce.

Ve své bezchybné jízdě pokračoval také v druhé polovině kola, ve které přidal další dvě birdie na dvanáctce s patnáctkou. S kolem se rozloučil třemi pary a po výsledku 63 (-7) dělí první místo s Deyenem Lawsonem.

Povedenou rundou vstoupil do turnaje také Lieser, který si v minulém týdnu připsal díky dělenému 44. místo nejlepší český výsledek na European Tour v historii. A tento týden ve své jízdě pokračuje.

Do prvního kola Euram Bank Open sice vstoupil ztrátou rány na dvojce, ale hned na trojce si ji vzal zpět a díky birdie na pětce se dostal pod par. Svůj highlight dne si ale schoval až na třetí jamku druhé devítky...

Na tříparové dvanáctce totiž poslal míček z týčka rovnou do jamky a bylo z toho hole-in-one! Díky dalším dvěma birdie na 14 a 18 se posunul už na skóre mínus šest a po prvním kole dělí šesté místo.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení