Tiger Woods prožil solidní restart, fanoušci mu (ne)chyběli

Tiger Woods

Po dlouhých pěti měsících se ve čtvrtek ukázal Tiger Woods opět v turnaji PGA Tour. A bylo to poprvé, kdy se americká golfová legenda musela vyrovnávat s tím, že bylo kolem absolutní ticho. Woods ale nové podmínky způsobené pandemií koronaviru zvládl a po kole za mínus jedna je na Memorialu v Muirfield Village děleném 18. místě, pět ran za vedoucím Tonym Finauem.

Woods vyhrál v minulosti v Muirfield už pětkrát a na zámořském okruhu dvaaosmdesátkrát, přesto nikdy nic podobného nezažil. Místo tisíců fanoušků sledovaly jeho flight, ve kterém byli navíc světová jednička Rory McIlroy a Brooks Koepka, jen desítky lidí, kteří se na turnaji podílejí.

"Energie nebyla taková, jako kdyby zde byli fanoušci. To jsem hned zaznamenal, byl to největší rozdíl," přiznal Woods po dohrání svého kola, ve kterém si připsal čtyři birdie a tři bogey.

Poslední birdie, kterým se dostal definitivně pod par, si připsal na závěrečné osmnáctce. Za normálních okolností by Muirfieldem rezonoval řev frenetických fanoušků, tentokrát však ne.

Tiger ale přiznal, že mu komorní atmosféra problém nedělala: "Neměl jsem žádný problém se svou vlastní energií s ohledem na to, že chyběly reakce fanoušků. Stále jsem byl nedočkavý a cítil jsem nervozitu na startu, a to je dobře. Byl to dobrý pocit, protože jsem ho dlouho necítil."

Delší herní výpadek byl na Woodsovi vidět jen občas. Trefil 8 ze 14 fairwayí v regulaci a 13 z 18 greenů. Na celé kolo potřeboval 29 puttů. S ohledem na těžké podmínky, způsobené hlavně silným větrem, to nejsou špatná čísla.

"Cítil jsem se dobře. Byl jsem trochu nerozehraný, ale celkově je to dobrý start. Přeci jen jsem nějaký čas nehrál," zhodnotil pocitově své první soutěžní kolo od toho finálového na Genesis Invitational v půlce února.

Jediné, co ho trochu mrzelo, že nevyužil více svých šancí na skórování. "Prakticky nic jsem dnes nedal. Měl jsem hodně šancí na birdie, ale moc jsem jich neproměnil," pokrčil rameny jinak spokojený Woods.

On ale ve čtvrtek v Muirfieldu výrazně neskóroval nikdo a hráči hráli také více bogey než obvykle. Vždyť jen čtyři hráči jsou na lepším skóre než -3, kromě vedoucího Finaua ještě Ryan Palmer (-5) a Brendan Steele s Garym Woodlandem (oba -4). Woodsova ztráta je tak minimální.

Co hráči předvedou fanouškům u televizních obrazovek v pátek sledujte v přímém přenosu Golf Channelu od 20:30.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení