Koepka se na bolavé koleno nevymlouvá: Kvůli němu špatně nehraji

Brooks Koepka

Brooks Koepka prožívá špatnou sezonu. Z devíti odehraných turnajů na PGA Tour skončil jedinkrát v TOP 30, což má za následek, že mu reálně hrozí absence v letošním play-off FedEx Cupu. Na záchranu celého ročníku má poslední tři týdny.

Američanovu sezonu nejprve ovlivnily jeho vlastní zdravotní problémy, když musel na podzim podstoupit zákrok na levém koleni a vynechal kvůli tomu tři měsíce. A pak přišly zdravotní problémy celosvětové...

Když se Koepka v polovině února vrátil k soutěžnímu golfu, stihl odehrát jen tři turnaje, než zámořský okruh přerušila pandemie koronaviru COVID-19. Znamenalo to pro něho další tři měsíce bez turnajů.

Jak je patrné, tak velké prostoje rozhodí hru i těch nejlepších hráčů světa. Koepka se sice po restartu série blýskl sedmým místem na RBC Heritage, v jeho případě se ale jednalo o pověstnou výjimku potvrzující pravidlo.

Jeho "pravidlem" momentálně jsou špatné výkony i výsledky.

"Potřebuji začít hrát dobrý golf. Snažím se přijít, jak na to. Každý týden cítím, že se výsledky nedostavují, ale zlepšuje se to," věří před startem na 3M Open v tomto týdnu stále ještě sedmý hráč světa.

Zatím se ale jedná spíše o jeho pocit. Poslední dva týdny, které strávil v Muirfield Village, mu totiž přinesly nejprve další minutý cut, a poté dělené 62. místo na Memorialu, když se s turnajem rozloučil kolem za 80.

"Mé dobré rány jsou dobré, ale musím trochu zlepšit ty na druhé straně spektra," přiznal Koepka a potvrdil dobře známý fakt, že vaše hra je tak dobrá, jak dobré jsou vaše špatné rány.

Na problémy s kolenem se přitom vymlouvat nechce. Po nedělním fiasku na turnaji Jacka Nicklause sice mluvil o tom, že především při chůzi z kopce trpí bolestí, ale to momentálně není důvod jeho špatné hry.

"To není omluva toho, že nyní hraji špatně, to vám mohu potvrdit," řekl novinářům v tomto týdnu, kdy se pokusí polepšit si z aktuálního 154. místa v pořadí FedEx Cupu, ve kterém zatím posbíral jen 136 bodů. Na poslední postupovou 125. příčku ztrácí aktuálně 82 bodů.

Na záchranu sezony má už pouze tři týdny, když po 3M Open přijde WGC-FedEx St. Jude Invitational a poté PGA Championship, který se Koepka pokusí vyhrát potřetí v řadě. Jelikož se pro něho bude jednat o pátý start v pěti týdnech, na závěrečný Wyndham Championship nemá v plánu jet.

Prozatím.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení