Rahm chce být jedničkou co nejdéle, čeká ho DeChambeau

Jon Rahm

Poprvé v roli světové jedničky vstoupí v tomto týdnu do turnaje Jon Rahm. Ten na golfový trůn usedl po svém vítězství na Memorialu a po týdnu volna se opět ukáže fanouškům na WGC-FedEx St. Jude Invitational v Memphisu. S kým půjde v úvodních dvou kolech?

Rahm o postu světové jedničky snil od svého mládí a nakonec nemusel čekat ani tak dlouho. Povedlo se mu to už v jeho 25 letech, když se mu v posledních čtyřech letech daří jak na PGA Tour, tak European Tour.

"Být světovou jedničkou je velká věc. Je to výsledek toho, že hrajete dobře v posledních čtyřech letech, nikoliv pouze v minulém týdnu," řekl Rahm před svým prvním soutěžním startem v roli nejlepšího hráče světa.

Mnoho hráčů především v posledních letech si však potvrdilo, že jedna věc je se na první místo ve světovém žebříčku dostat, a druhá na něm vydržet delší dobu. Také mladý Španěl tuší, že to nebude snadné.

"Dokonce můj blízký přítel Phil Mickelson, pětinásobný major šampion, se tam ani nedostal. Jasně, spousta hráčů hrála proti Tigerovi, který tam nikoho nepustil," připomněl Rahm, proč se řada skvělých hráčů světovou golfovou jedničkou nikdy nestala. Měla až příliš silného soupeře.

Tím je nyní ale i on a doufá, že bude stejně těžkým sokem, jako v minulosti třeba i Tiger Woods: "Dostat se na první místo je skvělé. V posledních čtyřech letech jsem hrál skvělý golf a snad ho, třeba i lepší, budu hrát i nadále, abych se na něm udržel hodně dlouho."

Prvním testem v nové roli pro něho bude akce v Memphisu, do které vstoupí po boku Brysona DeChambeaua a Rickieho Fowlera. Dalšími atraktivními flighty pro čtvrtek a pátek tvoří Rory McIlroy, Jordan Spieth a Webb Simpson, Brooks Koepka, Patrick Reed a Viktor Hovland nebo Justin Thomas, Collin Morikawa a Hideki Matsuyama.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení