Bez fanoušků bude i US Open, na WGC mohou alespoň sponzoři

US Open

Také druhý z letošních tří mužských golfových majorů bude bez přítomnosti fanoušků. Po PGA Championship v příštím týdnu potkává stejný, ale očekávaný osud také US Open, které se uskuteční v týdnu od 14. do 20. září na hřišti Winged Foot Golf Clubu.

Ve středu o tom informovala organizace USGA, která turnaj pořádá, po dohodě s guvernérem New Yorku Andrewem Cuomem. Nakonec tedy nedošlo ani na variantu s omezeným počtem fanoušků v hledišti.

"Po měsících konzultací a plánovaných scénářů jak s místními, tak státními zdravotními úředníky, jsme se rozhodli, že uspořádání US Open bez fanoušků bude nejlepší variantou pro to, aby byl šampionát bezpečný pro všechny zúčastněné," vzkázal Mike Davis, CEO USGA.

I on přitom moc dobře ví, že to bez desítek tisíc lidí za špagáty nebude ono: "Bude nám chybět nadšení fanoušků i to, co našemu šampionátu přinášejí. Díváme se ale dopředu a přivítáme je na dalších US Open."

V zámoří tak i nadále čekají na první turnaj s fanoušky od restartu PGA Tour v polovině června. V tomto týdnu bude moci navštívit WGC-FedEx St. Jude Invitational každý den maximálně 50 hostů z řad sponzorů, ti ale nebudou mít přístup na hřiště, aby se nedostali do kontaktu s hráči.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení