Krutý pozitivní test na COVID! Grace byl druhý, musel odstoupit

Branden Grace

PGA Tour má osmého pozitivně testovaného hráče na COVID-19. Na tom by nebylo nic až tak senzačního, kdyby se nejednalo o Brandena Grace, který byl v té době dělený druhý na Barracuda Championship. Z turnaje tak ale musel před třetím kolem odstoupit.

Grace hrál na souběžně hraném turnaji PGA Tour s akcí WGC v Memphisu skvěle. Že ale něco není v pořádku, začal pociťovat v noci z pátka na sobotu po dohrání druhého kola. A vyrazil za doktory.

"V noci jsem se cítil unavený, myslel jsem si však, že to má co dočinění s nadmořskou výškou. Ráno, než jsem vyrazil na hřiště, jsem o svých symptomech informoval PGA Tour," vzkázal Grace v prohlášení.

 To už věděl, že turnaj nedokončí: "Chtěl jsem být testován z respektu ke svým spoluhráčům a všem, kteří jsou do turnaje zapojení. I když je to s ohledem na mé postavení v leaderboardu nešťastné, tou nejdůležitější věcí je momentálně naše zdraví."

Turnaj v Kalifornii, na který se v pátek vyrazil podívat i místní medvěd, vede po třech kolech Troy Merritt, který má se ziskem 33 stablefordových bodů náskok 4 body na dva hráče na děleném druhém místě.

Velké drama pak slibuje WGC akce v Memphisu, kde i po třetím kole drží vedení Brendon Todd. Se skóre -12 má však minimální náskok jedné rány na Byeong Hun Ana a dvou na Rickieho Fowlera.

Na čtvrtém místě je obhájce titulu Brooks Koepka (-9), na pátém Justin Thomas (-8) a šestou příčku dělí se skóre mínus sedm Phil Mickelson, Louis Oosthuizen, Matt Fitzpatrick a Chez Reavie.

Přímý přenos finálového kola FedEx St. Jude Invitational sledujte v neděli večer od 19:00, po jeho dohrání naváže od jedné hodiny v noci přenos finálového kola Barracuda Championship.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení