Vyrazil na večeři do restaurace, na akci European Tour skončil

John Catlin

Svět se skutečně změnil a platí to i pro ten golfový na European Tour. Ta pokračuje v tomto týdnu dalším ostrovním turnajem English Championship v Hanbury Manor, ze kterého se musel odhlásit Američan John Catlin. Porušil totiž bezpečnostní protokoly.

Čím se 29letý americký profesionál provinil? Začátkem týdne vyrazil se svým kedíkem na večeři do restaurace, což je ale momentálně zakázáno. Hráči totiž nemají opouštět "bublinu" série.

"Porušil tím zdravotní směrnice European Tour a byl s okamžitou platností vyřazen z turnaje," stojí v oficiálním prohlášení série, která o nešťastné úterní události informovala na svém webu.

Sám Catlin přijal trest pokorně: "Omlouvám se mým spoluhráčům a všem, kteří jsou do turnaje v tomto týdnu zapojení, za svou chybu v úsudku. Chápu rozhodnutí European Tour a přijímám postih."

Catlin se po restartu série zúčastnil už tří turnajů, když nejlépe skončil dělený osmý na Austrian Open. V aktuálním turnaji, kterým pokračuje letní UK swing, ho nahradil Wilco Nienaber.

Akce, která se hraje v tomto týdnu proti PGA Championship, se zúčastní mimo jiné Lee Westwood, Thorbjorn Olesen, šampion Czech Masters Andrea Pavan nebo Miguel Angel Jiménez.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení