Berounské hřiště se připravuje na turnaj LET, Češky ho neznají

Beroun

Tipsport Czech Ladies Open dostalo další konkrétní obrysy po návštěvě turnajového ředitele Ladies European Tour v Berouně. Joao Pinto si prohlédl hřiště, kde se bude od 28. do 30. srpna hrát na tři kola o 200 000 euro, a zároveň stanovil tzv. set-up, nastavení jamek a odpališť pro turnaj evropské elity.

"Nemůžu být nadšenější," uvedl Pinto na tiskové konferenci v Beroun Golf Clubu. "Hřiště bude směsí dramatických výzev a skórovacích jamek, kde budou padat birdie a eagly. Půjde o první turnaj LET na kontinentu po pandemické přestávce a díky zapálenosti organizátorů věřím, že půjde o úspěšný návrat hráčské špičky kontinentu," dodal.

První ročník nového turnaje se hrál loni na Karlštejně, odkud se ale i kvůli problémům s pandemií koronaviru COVID-19 přesunul pro letošek do Berouna, kde najde své nové útočiště.

"Finální rozhodnutí padlo přibližně před měsícem, kdy jsme začali finišovat s pořádáním turnaje a obnovili jednání s partnery," prozradil Luboš Koželuh z promotérské společnosti Premier Sports.

Hráčky čeká hřiště o délce 5703 metrů, hrané převážně ze žlutých a také z bílých odpališť, která organizátoři využijí na čtyřech nebo pěti jamkách. Greeny budou připraveny na rychlost 10,5 stopy.

Pro účastnice platí přísná zdravotní opatření od LET, s doporučením zůstávat v turnajové "bublině" mezi oficiálním hotelem a hřištěm a také s dopravou vlastními či půjčenými vozy. Probíhat bude i průběžné testování.

Pro Češky bude připraveno mezi od 10 do 14 pozvánek. Z profesionálek mají již nyní jisté místo Kateřina Vlašínová, Šideri Váňová, Lucie Hinnerová, Eva Koželuhová a Kristýna Napoleaová. Z amatérek mají start potvrzen Sára Kousková, Tereza Melecká a Tereza Koželuhová.

Vlašínová s Kouskovou na tiskové konferenci překvapivě přiznaly, že hřiště v Berouně ještě nikdy nehrály. A jak jsou na tom tři týdny před turnajem se svou rozehraností a formou?

"Doposud jsem hrála jen dva jednokolové turnaje v Lázních Bohdaneč a Kácově, naposledy pak dvoukolové MČR na Slavkově. Tam už forma vypadala lépe, za dva dny jsem zahrála mínus osm, z toho jsem měla dobrý pocit. Moc se do Berouna těším, jsem nadšená, že si turnaj mohu opět zahrát," řekla Vlašínová, která letošní domácí šampionát ve hře na rány mezi ženami vyhrála a loni na Karlštejně prošla cutem.

To amatérka Kousková už letos měla více herních příležitostí. "Jsem trochu rozehranější, poslední týdny byly nabité. Turnajů bylo díky České golfové federaci požehnaně a jsem ráda, že jsem měla šanci se rozehrát," přiznala Kousková, kterou v tomto týdnu čeká na Karlštejně mezinárodní mistrovství ve hře na rány. "Poté bych měla mít dostatečný času potrénovat na Beroun, moc těším. Uvidíme, jaká bude forma," dodala.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení