Frýdlová rozstřílela Karlštejn, jaký je nový rekord hřiště?

Kristýna Frýdlová

Hned druhý den mezinárodního mistrovství České republiky ve hře na rány přinesl možná highlight celého turnaje. Česká amatérka Kristýna Frýdlová totiž během druhého kola nastřílela senzační dámský rekord hřiště 63 ran (-9) a ujala se v polovině akce vedení.

Frýdlová si nejnižší zahrané číslo kariéry schovala na skvělou příležitost. Po dvou kolech domácího šampionátu ve hře na rány totiž díky němu vede o dvě před první hráčkou světa Pauline Roussin-Bouchard.

"Bylo by samozřejmě příjemné porazit světovou jedničku. Konkurence je tu neuvěřitelná," přiznává Frýdlová, která moc dobře ví, že vyhráno ale ještě rozhodně nemá: "Škoda, že ještě není čtvrtý den turnaje. Musím v tom pokračovat a na dnešní kolo navázat. Na podobném turnaji jeden takový den nic neznamená."

Přesto ji posunul do vedení na akci, kde z 51 startujících hráček má většina golfistek plusový hendikep a tím nejhorším je hodnota 0,4.

Frýdlová ve čtvrtek využila prakticky dokonalého stavu hřiště, když po prvním kole za 70 ran startovala z jedničky hned ve druhém flightu dne v 7:40. "Moc jsem toho proto na dnešek nenaspala," přiznala, že žádné indicie před startem kola o jeho pozdější výjimečnosti neměla.

A ty vlastně neměla ještě ani po úvodní devítce, do které sice vstoupila eaglem na jedničce, ale byla po ní pouze dvě rány pod parem. "První devítka úplně skvělá nebyla," přiznala česká golfová amatérka, která si na ní připsala ještě dvě birdie (2, 8) a stejný počet bogey (5, 6).

Po obrátce ale začala hrát jeden ze svých nejlepších golfů kariéry. "Druhá devítka byla prostě ideální. Po sérii čtyř birdie se mi rozjel putter. Skvěle jsem si přihrávala, tak do tří metrů, a všechno mi tam padalo," popsala cestu, na jakou se v druhé polovině kola vydala.

Další tři birdie v řadě ji pak posunuly nejen do vedení v turnaji, ale také do historických tabulek karlštejnského hřiště. "Když jsem byla šest ran pod parem, tak jsem o tom ještě raději moc nepřemýšlela. Po další sérii berdíků už jsem ale tušila," dodala 22letá Češka.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení