Do domácího turnaje PGT vstoupili nejlépe Matuš s Barešem

Stanislav Matuš

Původně se měly letos konat v Česku dva turnaje Pro Golf Tour. Ten první na liberecké Ypsilonce však zrušila pandemie koronaviru COVID-19, a tak zůstalo pouze u ALTEPRO Trophy by EXTEC 2020, která se hraje v tomto týdnu na hřištích v Sokolově a Kynžvartu.

Po prvním kole nejlepší čeští hráči pak začínali v Sokolově, kde se Stanislav Matuš a Jakub Bareš dostali tři rány pod par. Každý však zapsali skóre 68 ran naprosto odlišným způsobem.

Zatímco Bareš prožil čistou rundu s třemi berdíky (1, 6, 14), Matuš sice zahrál sedm berdíků, ale také čtyři bogey. Výsledek byl ale pokaždé stejný.

Do TOP 10 pronikl po prvním kole také Michal Pospíšil. Ten byl sice po úvodní devítce v Sokolově už čtyři rány pod parem hřiště, v druhé polovině kola si však o dvě rány pohoršil a je dělený devátý.

Opačný průběh kola prožil zatím dělený čtrnáctý Filip Mrůzek. Ten byl ještě po dvanácti jamkách v Kynžvartu tři rány nad parem, pak ale zahrál tři birdie a eagle na čtyřparové 8, což mu pomohlo k výsledku 71 (-1).

Nikdo další z celkem třinácti Čechů se v pátek pod par nedostal, alespoň v paru došel své kolo v Sokolově Ondřej Lieser (T23).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení