Daněk na PGT skončil ránu za TOP 10, Matuš v Irsku končí

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš si tentokrát víkendová kola na Challenge Tour nezahraje. Na Northern Ireland Open se mu v pátek vůbec nedařilo a své naděje definitivně pohřbil dabláčem na poslední jamce. Na Pro Golf Tour naopak prožil povedená turnaj Štěpán Daněk.

Matuš byl po 1. kole v resortu Galgorm Spa & Golf se skóre +2 ve hře o cut. Na ten by mu stačilo si v pátek pohoršit klidně i o ránu a možná o dvě.

O pět ale bylo moc...

Ještě po jedenácti jamkách přitom byl český profesionál v paru, když měl na svém kontě dvě birdie (8, 10) a stejný počet bogey (6, 9). Poté se ale na hřišti začal trápit a nabírat rozhodující ztrátu.

Do velkých problémů ho dostala tři bogey na čtyřech jamkách (12, 13, 15) a Matuš v tu chvíli věděl, že si musí polepšit minimálně o ránu, aby měl šanci. Možná i proto na závěrečném pětiparu riskoval a byl z toho dabláč.

Ve výsledku to v pátek bylo 75 ran (+5) a celkově s plus sedmi se usadil na konci první stovky průběžného pořadí. Daleko od hranice cutu.

Průběžné pořadí turnaje Challenge Tour naleznete zde.

Na dalším turnaji Pro Golf Tour, rakouském Schladming Dachstein Open, prošlo cutem do pátečního finálového kola hned pět hráčů.

Nejlépe z nich dohrál turnaj Štěpán Daněk, který po kolech za 72, 64 a 67 ran obsadil se skóre -7 dělenou 11. příčku. Spokojený se svým výkonem může být také Jan Cafourek (-5, T17).

Pod par, a to o ránu, se dostal ještě amatér Petr Hrubý (T35), finálové kolo se pak nepovedlo Aleši Kořínkovi s Michalem Pospíšilem, která shodně se skóre +3 obsadili dělenou 44. příčku. Vyhrál Němec Thomas Rosenmuller.

Konečné pořadí turnaje Pro Golf Tour naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení