Lídři se v Atlantě trápili, McIlroy poslal šmudlu do vody. Vede DJ

Dustin Johnson

Druhé kolo letošního TOUR Championship se vůbec nevydařilo lídrům. Zatímco po tom prvním se zdálo, že se o titul v Atlantě utká čtveřice Dustin Johnson, Jon Rahm, Justin Thomas a Rory McIlroy, po druhém je všechno jinak. Jedno ale zůstává, ve vedení je DJ.

Ten jako jediný dokázal dojít z elitní čtveřice po prvním kole v tom druhém alespoň v paru a se skóre -13 se udržel na prvním místě.

Ostatní už takové štěstí neměli.

Rahm, který s Johnsonem dělil po pátku vedení, zahrál za +4 a klesl na dělené páté místo. Po prvním kole třetí Thomas si pohoršil jen o jednu ránu a jedno místo a stejně jako on zahrál za 71 ran do té doby čtvrtý McIlroy, který klesl na dělenou osmou příčku.

I kvůli této ráně s těžkého roughu, která skončila ve vodě.

"Dnes jsem byl úplně všude. Nakonec jsem se s tím tedy popral dobře. Zahrát v paru, když jsem nehrál dobře z týčka, je skvělé skóre. O víkendu ale potřebuji drivovat lépe," přiznal Johnson a použil tradiční frázi pro třetí a čtvrté kolo, která však tentokrát v East Lake neplatí. Poslední dvě kola se totiž hrají v neděli a pondělí.

Johnson je ale i přes horší den stále ve velmi dobré výchozí pozici pro závěrečné dvě kola, což platí také o v polovině turnaje čtvrtém Thomasovi, který na první místo ztrácí tři rány.

"Byla to těžká dvě kola, ale jsem ve skvělé pozici. Musím to ale za sebe setřást a zlomit to," řekl Thomas, který ztrácí dvě rány na druhého Sungjae Ima a jednu na třetího Xandera Schauffeleho.

Přímý přenos 3. kola začíná na Golf Channelu v neděli v 19:00.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení