Americký vítězný den v Evropě, Kaymer opět selhal

John Catlin

Martin Kaymer šel v druhém týdnu po sobě ve finálovém flightu turnaje European Tour, své zkušenosti ale opět nepřetavil ve vítězství. Z toho se ve španělské Valderramě radoval Američan John Catlin, jeho krajan Tyler Koivisto pak uspěl při svém debutu na Challenge Tour.

Dlouho se zdálo, že se o vítězství na Estrella Damm N.A. Andalucia Masters utkají v neděli pouze Catlin s Kaymerem, kteří se jako jediní drželi dlouho alespoň nepatrně pod parem těžkého hřiště.

V druhé polovině finálového kola však začali chybovat také oni, čímž dostali do hry další hráče, především Jihoafričana Justina Hardinga. Ten se však s turnajem rozloučil dabláčem, a tak to nakonec bylo skutečně pouze mezi Němcem a Američanem.

Rozhodla poslední jamka, do které vstupovali oba se skóre +2. Kaymer, který na 17 nevyužil obří šanci na birdie, se však sérií ne úplně povedených ran dostal do situace, kdy potřeboval zachránit chipem par.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

John Catlin wins the #ValderramaMasters! 

Příspěvek sdílený European Tour (@europeantour),

Jelikož jeho pokusu chyběly centimetry k tomu, aby skončil v jamce, mohl se po následném doklepnutí do paru radovat z prvního vítězství na okruhu Catlin, čtyřnásobný šampion z Asian Tour.

"I když se věci v úvodu druhé devítky nevyvíjely v můj prospěch, věděl jsem, že musím zůstat trpělivý, abych si vytvořil šanci," přiznal Catlin po dohrání, že to z jeho pohledu nebylo ideální.

Nakonec to však byl on, kdo tradiční a velmi obtížné hřiště zahrál během čtyř kol nejlépe: "Když jsem v roce 2019 získal kartu, bylo jedním z mých cílů na European Tour vyhrát. Loni jsem to nedokázal, ale je skvělé, že se mi to povedlo v tomto týdnu. O to více, že to bylo na tak krásném hřišti."

Konečné výsledky turnaje European Tour naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení