Nelly Korda první major nezískala, vychipovala si ho Mirim Lee

Mirim Lee

Nelly Korda měla na ANA Inspiration vše ve svých rukou. Na poslední jamce stačilo jediné, zahrát birdie a začít slavit zisk prvního major titulu. Místo toho si vytrpěla par a následně hned na první jamce play-off musela sledovat, jak se z vítězství raduje Mirim Lee.

Dlouho se zdálo, že to bude jen souboj Kordy a Brooke Henderson. Jenže na druhé devítce se jak Američanka s českými kořeny, tak Kanaďanka dopustily několika chyb a daly šanci ostatním. Využila ji Lee.

Henderson se v neděli dostala do vedení na dvanáctce díky bogey, které zahrála mladší ze sester Kordových. Pak ale sama zahrála dabláče a vedení se opět ujala Nelly. Ta vedla ještě čtyři jamky před koncem o dvě rány.

Nevyužila toho.

Nejprve se na ni dotáhla Lee, která prožila divoký závěr svého kola. Nejprve zahrála chip-in do birdie na šestnáctce, poté bogey na sedmnáctce, a pak dokonce chip-in eagle na pětiparové osmnáctce.

Také Henderson využila skórovací jamky 16 a 18 ke smazání manka, když Korda došla posledních čtyři jamky pokaždé v paru. Na osmnáctce kvůli tomu, že netrefila fairway a nemohla jít druhou na green přes vodu.

To samé se jí bohužel přihodilo i v play-off a opět si nedokázala wedgí přihrát třetí ranou na birdie. "To mě pokaždé dostalo do problémů," nezastírala 22letá Nelly Korda. A jelikož na birdie tentokrát nedosáhla ani Henderson, mohla slavit Lee, která berdíka z metru a půl zahrála.

"Myslím, že mi dnes trochu pomohlo štěstí," přiznala už v županu po tradičním skoku do vody šťastná šampionka a dodala: "Na 18 jsem měla v plánu zahrát birdie a odejít se vztyčenou hlavou. Když tam ta rána spadla, byla jsem opravdu překvapená." Nejen ona. 

Pro 29letou Lee se jedná o čtvrté vítězství na LPGA v kariéře a první po třech letech od triumfu na Kia Classic. A postarala se o to, že i letos si některá z Korejek odnese titul z majoru. Už v desátém roce po sobě.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení