Výhry veteránů. Tituly slavili Jiménez a Cink

Miguel Angel Jiménez

Že vyhraje Miguel Angel Jiménez na PGA Tour Champions, to není nic až tak překvapivého. Na zámořské veteránské sérii ve svých 56 letech stále patří mezi mladíky. Triumf Stewarta Cinka na PGA Tour už ale lehkým překvapením je. O to více, že přišel po více jak deseti letech.

Dnes už 47letý Cink vyhrál naposledy v roce 2009 na The Open. Místo dalších velkých vítězství ale přišlo pomalé vyklizení pozic. V neděli se ale po dlouhých 4074 dnech dočkal svého 7. titulu na PGA Tour v kariéře.

"Už jsem byl smířený s tím, že se to možná nikdy nestane, ale nespokojil bych se s tím. Stále hraji proto, abych vyhrával, tvrdě na své hře pracuji a snažím se z toho vymáčknout, co to dá," přiznal Cink.

Toho v neděli na Safeway Open několikrát přemohly emoce. Přímo na hřišti mu je pomáhal kočírovat jeho 23letý syn Reagan, který mu dělal kedíka. A zpoza špagátů mu byla oporou manželka Lisa, která před třemi lety definitivně překonala rakovinu.

Společně si užívali den, během kterého se Cink ránu po ráně prokousával leaderboardem vzhůru. Začínal sedmý, ale brzy stoupal výš a výš.

Do hry o titul se dostal čtyřmi berdíky na úvodní devítce, na té druhé se dalšími třemi ujal vedení. A když zahrál na předposlední jamce bogey, zareagoval osmým birdiem dne na osmnáctce. Bylo z toho kolo za 65 ran (-7) a s celkovým skóre -21 vítězství o dvě rány před Harry Higgsem.

"Dnes tu byla spousta emocí. Několikrát mě to přemohl pocit vděčnosti a štěstí za to, že ještě mohu být v této pozici," nezastíral Cink. "V posledních letech jsem několikrát zahrál dobře, ale už dlouho se mi nepovedlo zahrát velmi dobře všechna čtyři kola," dodal brzy golfový senior.

Tím už šest let je Jiménez, který tak sbírá další golfové vavříny na PGA Tour Champions. Zatím poslední přidal v neděli na Sanford International, který vyhrál se skóre -14 o ránu před Stevem Fleschem.

"Jak budu oslavovat? Už jsem začal! Piji víno, což je můj nejoblíbenější drink, a mám svůj oblíbený doutník, Arturo Fuentes. Jsme tu na světě krátkou chvíli, tak si to musíme užívat," vzkázal všem Jiménez.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení