Babnik vede turnaj LETAS na Zbraslavi, čtvrtá je Kousková

Pia Babnik

Jak to tak vypadá, talentovaná Slovinka Pia Babnik přijela do Česka vyhrát další turnaj. Na Amundi Czech Ladies Challenge po prvním kole vede, když se ve středu dostala na Zbraslavi pět ran pod par hřiště. Z mnoha domácích hráček je na tom nejlépe čtvrtá Sára Kousková.

Stále ještě 16letá Babnik už letos dvakrát zanechala v Česku výraznou stopu. Nejprve v polovině srpna zaskočila nejlepší české profíky na Ropice Golf Trophy, kde senzačně vyhrála turnaj české PGA, a poté skončila dělená osmá koncem srpna na turnaji Ladies European Tour v Berouně.

Nyní to má dobře rozehrané na Zbraslavi, kde po 1. kole vede o ránu před Finkou Tiiou Koivisto a Švédkou Sarah Nilsson. O další ránu zpět jsou mimo Kouskové Skotka Rachael Taylor a Georgia Iziemgbe Oboh z Nigérie.

Babnik začínala ve středu na druhé devítce, po které byla díky pěti birdie (11, 13, 15, 16 a 18) a jen dvěma bogey (14 a 17) už tři rány pod parem. O další dvě rány si pak polepšila v druhé polovině kola.

Nejprve sice ztratila ránu na trojce, ale poté ještě stihla zahrát další tři berdíky na jamkách čtyři, pět a devět. Zahrála tak za 67 ran (-5).

Z domácích hráček se pod par dostaly ještě sedmá Agáta Vahalová (-2) a dělená osmá Kristýna Napoleaová (-1). Ve čtvrtek turnaj druhé evropské golfové ligy pokračuje druhým kolem, po kterém přijde na řadu cut.

Průběžné pořadí turnaje LETAS naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení