Spilková v Portlandu cutem neprošla, srazily ji tři dabláče

Klára Spilková

Klára Spilková si na Cambria Portland Classic finálové kolo nezahraje. Na turnaji, který byl kvůli požárům na západním pobřeží USA zkrácen na tři kola, skončila po dvou kolech na skóre +6, šest ran za hranicí cutu. A to především kvůli třem dabláčům.

V minulém týdnu Spilková odstoupila pro bolest zad z ANA Inspiration s tím, že se chtěla dát zdravotně do pořádku před akcí LPGA v Portlandu. Ten už zvládla odehrát celý, i když to v jejím případě znamenalo 36 jamek.

Osudným pro nejlepší českou golfistku bylo už první kolo, po kterém byla pět ran nad parem. Úvodních osm jamek přitom odehrála v paru, poté ale přišlo bogey na osmnáctce a nepovedená druhá devítka.

Do té vstoupila 25letá Češka dvěma double bogey na jamkách tři a pět a bylo z toho kolo za 77 ran (+5). Ve druhém kole tak musela doufat v zázrak, který však nepřišel a Spilková se s turnajem rozloučila předčasně.

V samotném závěru si alespoň mohla spravit náladu třemi birdie na jamkách 14, 15 a 17, to by však nesmělo přijít double bogey na osmnáctce. Do klubovny tak přinesla výsledek 73 ran a celkově dohrála na +6.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení