Kláru Spilkovou dohnal náročný program. Nikdy se nevzdávám, vzkazuje

Klára Spilková

Po restartu zámořské LPGA koncem července nasedla Klára Spilková do vlaku, který prakticky nezastavoval. Během osmi týdnů odehrála sedm turnajů, což si vybralo svou daň a z ANA Inspiration odstoupila ze zdravotních důvodů. Nyní věří, že nabere síly na další akce.

Šest turnajů odehrála na LPGA, z toho dva ve Skotsku, a jeden na Ladies European Tour v Berouně. V posledních dvou týdnech už byla opět v zámoří, kde však zvládla jen tři kola. Nejprve v úvodu druhého odstoupila z ANA Inspiration a poté nedala cut na Cambia Portland Classic.

"Z ANA Inspiration jsem musela během druhého kola odstoupit kvůli bolesti v kříži. Náročný turnajový plán a přelétání z jednoho kontinentu na druhý tomu všemu moc nepomohl," zhodnotila nejlepší česká golfistka uplynulé období v pondělí na sociálních sítích.

Sama přitom moc dobře ví, že turnajů bylo jednoduše moc, navíc se spoustou přeletů: "Děkuju svému úžasnému tělu, co se mnou všechno zvládá a slibuji, že si dám teď pár dní volno a budu se o sebe hezky starat před dalším turnajem v New Jersey."

V tomto týdnu má LPGA volno a vrátí se až začátkem října turnajem ShopRite Classic v New Jersey. Všichni věří, že po minulém týdnu, který výrazně ovlivnilo špatné ovzduší způsobené ničivými požáry především v Kalifornii, už bude vše opět probíhat standardně.

"V Portlandu jsem byla vděčná za to, že jsem mohla vůbec nastoupit. Vlastně, že jsme všechny mohly nastoupit a hrát. Vzduch tam byl až do čtvrtka velice špatný kvůli požárům na západním pobřeží USA," připomněla Spilková, že až do čtvrtka hráčky nemohly ani trénovat.

Během náročného programu to však Spilková nakonec i uvítala: "Zase a znova jsem si uvědomila, jak je vzduch pro nás v životě důležitý a nepostradatelný! Mohla jsem si aspoň více odpočinout a druhé sobotní kolo jsem se znova cítila zdravotně i psychicky moc fajn."

Po kolech za 77 a 73 ran se skóre +6 zaostala za hranicí cutu o šest ran, a v turnaji zkráceném na tři kola tak měla volnou neděli. Z posledních osmi turnajů na LPGA přitom prošla cutem pouze dvakrát, předtím si ale při své premiéře v roce 2020 připsala na akci Gainbridge LPGA at Boca Rio svůj nejlepší zámořský výsledek v kariéře, když skončila dělená osmá.

"Nerada v životě prohrávám, ale nikdy se nevzdávám. Proto se vší pokorou k životu každý den přijímám to, co je pro mě nejlepší," dodala odhodlaně Spilková před závěrem letošní sezony.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení