Cafourek skončil na finále PGT třetí, v TOP 10 i Kořínek

Jan Cafourek

Tři vyrovnaná kola vždy pod sedmdesát ran zajistila Janu Cafourkovi konečné dělené třetí místo na finálovém turnaji Pro Golf Tour. Na Castanea Resort Championship 2020 se pak do TOP 10 probojoval také Aleš Kořínek, poslední akci sezony vyhrál Němec Philipp Mejow.

Cafourek se na špici držel od prvního kola, ve kterém dokonce s průběžným skóre -7 chvíli vedl. Pak ale zahrál tři bogey v řadě, která ho s ohledem na konečné výsledky po třech kolech musí pořádně mrzet.

Nebýt jich, mohl ve středu do posledních jamek bojovat o turnajové vítězství. Nejednalo se však o jeho jediné slabší chvilky v turnaji, jak ve druhém, tak třetím kole si totiž český profesionál připsal jednoho dabláče. Jinak ale předváděl v Adendorfu parádní golf!

Ve finálovém kole zahrál celkem šest birdie a do klubovny přinesl 69 ran (-3). Společně s předešlými 68 a 67 ranami z toho bylo celkové skóre -12, za vítězným Mejowem zaostal Cafourek o čtyři rány.

Slabší první kolo, ve které se dostal jednu ránu pod par, stálo na turnaji lepší výsledek Aleše Kořínka. V dalších dvou rundách ale zahrál vždy za mínus čtyři a s celkovými mínus devíti skončil dělený desátý.

Povedený turnaj prožil také Slovák Peter Valášek. Ten se také dostal ve všech třech kolech pod par a s mínus šesti obsadil dělenou 17. pozici.

Na turnaji startovali ještě další tři čeští hráči. Celkově pod par se však dostal už pouze Michal Pospíšil (-2, T29), Jakubu Barešovi (+1, T43) a Štěpánu Daňkovi (+6, T55) se to nepodařilo.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení