Skvělý Lieser dělí na akci Challenge Tour v Itálii druhé místo

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser opět potvrzuje, že má letos formu jako hrom. Na turnaji Italian Challenge Open Eneos Motor Oil je po prvním kole na fantastickém děleném druhém místě, když se dostal sedm ran pod par hřiště. Slušně začal také Stanislav Matuš, který zahrál za mínus tři.

Lieser letos mimo jiné zaznamenal nejlepší český výsledek v historii European Tour, připsal si několik povedených konečných umístění na Pro Golf Tour a naposledy vyhrál Penati Slovak Open Championship, za což bral v přepočtu čtvrt milionu korun.

V tomto týdnu se ale s Matušem společně vrátili na Challenge Tour, na kterou oba vlastní plnou kartu, a po prvním kole musí být oba spokojení. Lieser ale přeci jen o poznání více.

Do turnaje vstoupil berdíkem na jedničce, a když si pak připsal tři birdie v řadě (5, 6, 7), byl už po sedmi jamkách čtyři rány pod parem hřiště v golfovém klubu Castelconturbia.

Poté sice přišla dvě zaváhání, v podobě dvou bogey na jamkách devět a jedenáct, mezi které se vklínilo páté birdie dne na desítce, ale zbytek kola byl už opět takřka bezchybný.

Na posledních šesti jamkách totiž Lieser zaznamenal další čtyři berdíky (13, 14, 16, 18) a posunul se na senzační skóre -7. Na děleném druhém místě tak po prvním kole ztrácí na vedoucího Angličana Todda Clementse společně s Němcem Marcelem Siemem jedinou ránu!

Povedený vstup do turnaje prožil také Matuš, který ve čtvrtek zaznamenal čistou rundu se třemi birdie v druhé polovině kola na jamkách 13, 14 a 16. Díky tomu přenocuje na pomezí třetí a čtvrté desítky.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení