Spilková cut znovu nedala, Vlčková pomýšlí na TOP 10

Klára Spilková

Ani na třetím turnaji po návratu LPGA do zámoří ze své evropské štace neprošla Klára Spilková cutem. Tentokrát jí na ShopRite Classic chyběla jediná rána, srazilo ji bogey v závěru. Svůj druhý cut v této sezoně Symetra Tour naopak zaznamenala Karolína Vlčková.

Spilková po třech turnajích v Evropě nejprve odstoupila pro bolest zad z ANA Inspiration a poté neprošla cutem na Cambia Portland Classic. A stejný osud ji potkal po týdnu volna v New Jersey na ShopRite Classic.

Po prvním kole, které došla v paru, se v tom druhém dostala do problémů kvůli bogey na pětce a dokonce double bogey na osmičce. V tu chvíli ztrácela na hranici cutu, která se pohybovala v paru, tři rány.

Skvělý vstup do druhé devítky v podobě tří birdie v řadě na jamkách 10, 11 a 12 jí však dal naději, že by si tentokrát mohla víkendová kola zahrát. Bohužel ale přišlo bogey na tříparové 15, které ji vyřadilo z turnaje.

V něm po pátku pokračují obě sestry Korodovy, když lépe než starší Jessica (-3, T36) je na tom mladší Nelly (-4, T30). Ve vedení o ránu je v polovině akce Japonka Nasa Hataoka se skóre -11.

Průběžné pořadí turnaje LPGA naleznete zde.

Lepší období na Symetra Tour prožívá Karolína Vlčková. Ta po pěti turnajích na úvod sezony, na kterých neprošla cutem, nyní dala druhý cut v řadě. Na Symetra Classic je na tom navíc před víkendem skvěle.

Na Daytona Beach je po kolech za 67 a 70 ran s průběžným skóre -7 na dělené 11. příčce, když na vedoucí trojici ztrácí pět ran. V TOP 10 přitom skončila naposledy na Symetra Tour v srpnu 2018.

Průběžné pořadí turnaje Symetra Tour naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení