Další zápis do historie! Lieser na Challenge Tour dělený čtvrtý

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser prožívá i přes pandemii koronaviru doslova snovou sezonu. Poté, co dvakrát překonal historické české maximum na European Tour, se mu nyní něco podobného podařilo na Challenge Tour. Na turnaji v Itálii totiž obsadil dělenou čtvrtou příčku.

Dosud byly českým maximem dvě dělená šestá místa Jiřího Jandy z let 1993 a 1994. To už je ale nyní historie. Novým českým nejlepším výsledkem na nyní dělené 4. místo Liesera z Italian Challenge Open Eneos Motor Oil.

Lieser vstoupil do turnaje skvělým 1. kolem za mínus sedm, po kterém dělil druhou příčku. V 2. kole, které se kvůli silnému dešti a podmáčenému hřišti hrálo z větší části v sobotu, si sice pohoršil na osmou příčku, v neděli ale turnaj zkrácený na tři kola zakončil dalším skvělým výkonem.

Do finálové rundy přitom vstoupil nevýrazně a na úvodních sedmi jamkách ztratil kvůli dvěma bogey (4, 7) dvě rány. Poté se ale vrátil do boje o titul čtyřmi upsanými ranami na následujících třech jamkách!

S úvodní devítkou se totiž rozloučil dvěma berdíky a do té druhé vstoupil dokonce eaglem na pětiparové desítce. Další dvě birdie posunula Liesera na skóre -12, v tu chvíli dvě rány za vedoucí hráče.

Na závěrečných čtyřech jamkách už Lieser ale žádné další birdie nezahrál, což je škoda. Nakonec by totiž jen o ránu lepší výsledek stačil na play-off, do kterého nakonec postoupili tři hráči! I tak, klobouk dolů...

Lieser si na turnaji s celkovým prize money 300 000 výrazně polepší v celkovém pořadí série a je velmi blízko účasti na Grandfinále, které se bude hrát v polovině listopadu ve Španělsku.

A ve vzduchu visí i karta na European Tour...

Na turnaji startoval také Stanislav Matuš, který byl po dvou kolech stejně jako Lieser dělený osmý. Ve finálovém kole si však o ránu pohoršil a s celkovým skóre -7 se musí spokojit s děleným 30. místem.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení