Els získal svůj druhý titul mezi veterány, na PGA Tour slaví Laird

Ernie Els

Dramatickou podívanou na SAS Championship pro sebe na posledních dvou greenech rozhodl Ernie Els a získal druhý titul na PGA Tour Champions. Na PGA Tour se nejvíce v Las Vegas dařilo Martinu Lairdovi, který vyhrál Shriners Hospitals for Children Open v play-off.

Els si první titul na zámořském okruhu pro hráče starší 50 let připsal začátkem března a nyní si dal druhým předčasný dárek k 51. narozeninám, které oslaví 17. října. Bylo to přitom vítězství ve velkém stylu.

Čtyřnásobný major šampion šel v neděli ve čtvrtém flightu od konce a ještě dvě jamky před koncem ztrácel na vedoucího Colina Montgomerieho jednu ránu. Pak mu ale především na greenech zapršelo štěstí.

Nejprve se legendární Jihoafričan berdíkem na sedmnáctce na svého skotského soka na prvním místě dotáhl a poté se osamostatnil ve vedení fantastickým desetimetrákem na závěrečné osmnáctce.

V sílícím dešti na to už Montgomerie, který zahrál všechny čtyři poslední jamky v paru, nedokázal zareagovat a Els mohl po kole za 66 ran (-6) s celkovým skóre -12 přijímat gratulace k dalšímu golfovému triumfu.

"V hlavě jsem měl číslo 64. Ve finálovém kole měla šanci spousta hráčů... Já začínal na mínus šesti a uvažoval jsem, že mínus čtrnáct by mohlo být dobré skóre. Pomohly mi ale trochu podmínky, které se hodně horšily. Takže na to stačilo i 66 ran," usmíval se po dohrání Els.

Na třetím místě skončil se ztrátou dvou ran Vijay Singh, dělené čtvrté místo obsadili Robert Karlsson, David Toms, Woody Austin, Kirk Triplett a Gene Sauers (všichni -9). O další ránu zpět skončil dělený devátý Jim Furyk, který promarnil šanci stát se prvním hráčem, který by vyhrál na PGA Tour Champions při svých úvodních třech startech na okruhu.

Konečné výsledky turnaje PGA Tour Champions naleznete zde.

Až play-off rozhodlo o dalším šampionovi na PGA Tour. Na Shriners Hospitals for Children Open na tom byli po 72 odehraných jamkách stejně Martin Laird, Austin Cook a Matthew Wolff, kteří se srovnali na skóre -23.

První nadstavbová jamka, kterou byla osmnáctka, vítěze neurčila. Birdie Lairda na následující druhé návštěvě sedmnáctky už ale vítězné bylo. 37letý Skot vyhrál na PGA Tour po sedmi letech, celkově počtvrté.

Konečné výsledky turnaje PGA Tour naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení