Mickelson odehrál za den 36 jamek, ztrácí tři rány na lídra

Phil Mickelson

V souboj leváků se podle všeho promění bitva o titul na dalším turnaj PGA Tour Champions ve Virginii. Na Dominion Energy Charity Classic vede před finálovým kolem Mike Weir o tři rány před Philem Mickelsonem. Hráči na děleném třetím místě ztrácejí už ran pět.

Na golfisty na seniorském zámořském okruhu čekal v sobotu golfový maraton. Kvůli silnému dešti se nemohlo v pátek odehrát nic z prvního kola, a tak v sobotu došlo jak na první, tak druhou rundu.

Nejlépe se s pořádnou náloží vyrovnal šampion Masters z roku 2003. Zkušený Kanaďan, který v polovině května oslavil své 50. narozeniny, je po kolech za 68 a 63 ran na skóre -13 a v neděli zaútočí na svůj první titul na PGA Tour Champions. Lehké to však mít nebude.

Jeho nejbližším soupeřem je jen o měsíc mladší Mickelson, který vyhrál Masters o rok později v roce 2004 a další dva triumfy přidal v Augustě v letech 2006 a 2010. Mimo jiné vyhrál ještě The Open a PGA Championship.

"Jsem nadšený z toho, jak jsem dnes hrál. Věděl jsem, že nás čeká 36 jamek, tak jsem se snažil najít ideální rytmus, protože to je opravdu hodně jamek. Když ten rytmus naleznete, můžete to pořádně rozjet, a to se mi dnes povedlo," pochvaloval si 50letý kanadský profesionál.

Spokojený byl také stejně starý Američan, který se v neděli pokusí vyhrát také při svém druhém startu na okruhu poté, co uspěl koncem srpna při svém debutu: "Celý den jsem si moc užil a nejsem ani tak zpráskaný, jak bych mohl být za normálních okolností."

"Dnes mi několik ran uletělo, na tom musím ještě zapracovat. Jsem před zítřkem ale v dobré pozici a snad se mi povede přidal další dobré kolo," přeje si před nedělním vyvrcholením turnaje Mickelson.

Přímý přenos finálového kola sledujte od 20:30 na Golf Channelu.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Třetím kolem pokračoval v sobotu CJ Cup na PGA Tour, na kterém se ujal vedení Russell Henley. Ten na hřišti Shadow Creek v Las Vegas vede se skóre -15 o tři rány před čtveřicí hráčů na děleném druhém místě. 

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení