Otaegui odolal anglickým atakům a slaví ve Skotsku třetí titul

Adrian Otaegui

Nedělní odpoledne se na Scottish Championship proměnilo v anglický útok na španělského býka. Byl neúspěšný. Adrian Otaegui se nejprve dostal na úvodní devítce do vedení, které na té druhé držel a postupem času navyšoval. Se skóre -23 vyhrál o čtyři rány.

Právě čtyři rány ztrácel 27letý Španěl po třech kolech na Matta Wallaceho, nakonec to ale byl on, kdo o stejný počet ran zaostal za vítězem. 

Otaegui stáhl ztrátu už na první devítce, na které zahrál pět berdíků a ani jednou nezaváhal. Wallace naopak zahrál dvě birdie, stejný počet bogey a úvodních devět jamek tak došel jen v paru.

Do hry se tak dostali i další hráči, především Angličané. Na vítězství mohl pomýšlet Garrick Porteous, šampion Prague Golf Challenge z roku 2017. V závěru však několikrát zachyboval a skončil dělený čtvrtý.

Otaegui si i díky tomu dokráčel k poklidnému triumfu, prvnímu na European Tour ve hře na rány. Předchozí dva přišly totiž v jamkovce. Dalších pět birdie v druhé polovině kola, tentokrát i s jedním bogey, daly fantastický finálový výsledek 63 ran (-9) a posun na vítězných -23.

"Hra na rány je v golfu má nejoblíbenější. Myslím, že je nejvhodnější. Musíte hrát solidně a vyrovnaně po všechna čtyři kola, což si myslím, že se mi povedlo," řekl po vítězství rodák ze San Sebastiánu.

Své třetí vítězství si připsal na jiném svatém místě, na kterém se hrál první ročník Scottish Championship: "Jsem fakt šťastný. Vyhrát ve Skotsku, ještě v St. Andrews, tedy v domově golfu, pro mě hodně znamená."

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení